Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ekcémás vagyok, és szerintem...

Ekcémás vagyok, és szerintem lelki okai lehetnek a betegségemnek. Hogyan változtassak az életemen, hogy rendbe jöjjek lelkileg?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy az ekcéma a kézen (és nekem ott van, bár mostanra már az arcomon is kezd száraz lenni a bőröm) arra utal, hogy az illető nem szereti magát. És tudat alatt azt kommunikálja a többi ember felé, hogy ne szeressék, ne érjenek hozzá, holott valójában pont arra vágyik, hogy szeressék és elfogadják. Illetve belső konfliktusra is utalhat.


Ez rám mind igaz. Mindig is csúnyának láttam magam, másoktól is hallottam ezt. Mindig kilógtam, nem volt sok barátom, önbizalomhiányos voltam, sokat piszkáltak, főleg általános iskolás koromban, és ez kb. a serdülőkoromra teljesedett ki. Egy idő után úgy védekeztem a bántások ellen, hogy magamban elkezdtem lenézni azokat az osztálytársaimat, akik bántottak, hogy én miért nem fiúzom, miért nem festem magam, később miért nem iszom, cigizek, bulizok stb. Mondani sosem mondtam senkinek, csak magamban gondoltam, és anyukám szerint ettől még rosszabb lett csak a helyzet, mert hát érezték, hogy lenézem őket és csak még jobban kiközösítettek. De én erre mindig azt mondtam, hogy ők kezdték, én sose bántottam őket, ők pécéztek ki. Aztán elkerültem gimibe, itt valamivel már jobb volt a helyzet, de itt se voltam az osztály kedvence, nem nagyon találtam a közös hangot senkivel, amiről én beszélgettem volna, az a többieket nem érdekelte, amiről meg ők, az meg engem nem. Az egyetemen már volt néhány barátom, ott néhány időszakot kivéve jól éreztem magam, volt célom, lett párom is, akivel már 5 és fél éve együtt vagyok, szeretjük egymást. De időről időre ő is megjegyzi, hogy örülne, ha villoghatna velem az utcán, ha dögösen öltözködnék meg sminkelnék, mint a többi lány. Én nagyon idegenkedem ettől, pont emiatt lógtam ki eddig is a többi lány közül, és úgy érzem, ha ilyen lennék, elveszíteném önmagamat. Voltam már kisminkelve, ha muszáj volt, de soha nem láttam szebbnek magam, sőt, őszintén szólva egy barátnőmet se láttam még, aki sminkben szebb lett volna, mint anélkül...bár lehet nekem van ízlésficamom. Néha ufónak érzem magam, mintha rossz bolygóra születtem volna. Nem akarok kilógni az emberek közül, de nem akarom feladni sem magamat. Szerintem ez az a belső konfliktus, ami miatt ekcémás vagyok. És tök jó, hogy ezt tudom, csak fogalmam sincs, hogy mit kezdjek ezzel, hogy meggyógyuljak.



2015. márc. 21. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez esetleg mindkettőhöz!
2015. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, hogy az ekcéma majd azért alakuljon ki, mert valakin nem szereti magát. Az hogy ezt tukmálják az emberekbe, azért van, mert nem tudnak az ekcémával mit kezdeni, és valamit ki kell találni, ez a pszichológusoknak jól jön. Menj fizzess nekik egy va.lag pénzt, hogy kibeszéld a problémáid és figyeld meg, hogy az ekcémád ugyan úgy ott lesz rajtad. Akik alergiásak , érzékenyek dolgokra azok ekcémásak, vagy valami enzim hiány okozza, vagy étel, vagy bármi más. Sokat nem lehet ellene tenni, van rá kenőcs, elmúlik egy időre, aztán újra előjön, szerintem semmi köze nincs a lélekhez, ez csak duma.
2015. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy csak duma, de már nagyon sok orvosnál voltam a bőrgyógyásztól kezdve a tüdőgondozón keresztül a belgyógyászig. Annyi kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok, de hiába tartom a diétát több mint két éve, egyszer elmúlt tőle, aztán megint visszajött és azóta semmi javulás. Próbáltam több jellemzően allergén ételt (pl. tejet, kakaót, paradicsomot, élesztőt) is elhagyni, de semmi. Ha 30 féle kenőcsöt nem próbáltam, akkor egyet se. Már szteroidos gyógyszert is szedtem, az sem hat. :(
2015. márc. 22. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ekcéma az sajnos ilyen :/
2015. márc. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam. Semmi sem használt. Kiadtam egy valag pénzt magánorvosoknak is. Teljesen vegyszermentesen élek. Minden kozmetikai cuccom már gyógyszertári. Étrendemet is megváltoztattam. Nem eszek olyan kaját, amit nem én csináltam, ill. amit nem láttam hogyan csinálnak. Szóval semmi mű kaja, mindent magam készítek el, bár sajnos nincs kertem, se háziállataim, így boltban vásárolok, de azért odafigyelek mit veszek meg.

Millió tesztem volt már.

Aztán kezembe került egy cikk a szervezet sav-bázis egyensúlyáról. Elkezdtem tudatosan lúgosítani a szervezetem. Láss csodát elmúltak a tüneteim, szép bőröm van! :-)

Teakeverék is bevált nekem. Nem reklámozni akarom, mert semmi előnyöm nem származik belőle, de elmondom, hogy nekem főleg a Dr.Chen lúgosító teakeverék használt. :-)

Én élő példa vagyok rá, hogy ez nem hülyeség, mármint a lúgosítás.

Egy próbát szerintem mindenkinek megér a dolog, főleg ekcémásoknak.

2015. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Még annyi jutott eszembe, hogy szerintem igen is van köze a lelki állapothoz az ekcémának. Magamon tapasztalom, ha valamiért ideges leszek (pl. anyám badarságai miatt) észrevétlenül hevesen elkezdem vakarni a könyökhajlatomat, mert annyira ideges leszek anyám miatt. :D Szánalmas, de ez van. Túl sok dolgot fojtok el magamban. Szerintem képes felhalmozódni az emberben a sok negatív inger, stressz. Sajnos.

2015. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!