Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelmi trauma után agresszió,...

Érzelmi trauma után agresszió, és nulla érzelem?

Figyelt kérdés
Még emlékszem,hogy 15 éves koromban volt egy érzelmi visszautasításom. Akkor voltam igazán szerelmes. Nagyon nagy traumaként éltem,és összeomlottam lelkileg. Depresszióba estem,és ahogy teltek az évek, az érzelmeim elsivárosodtak,ha bár a depresszió fennt maradt, de azóta nem kötődök senkihez se,és nincsen senki felé érzelmem. Valószínűleg előtte rá tett az,hogy kiskoromban alkoholista családban éltem,plusz rá tett a születéskori agyvérzés,bár ez nem tudom,hogy mennyire befolyásolta a személyiségemet. Na ez az érzelmi visszautasítás után már agresszív lettem mindenkivel szemben. Suliban verekedés,és egyéb dolgok. Durva szexualitásról fantáziálás,ami csak lányok felé irányul. Alapjáraton véve mindenki normális embernek tart. Sokszor gondoltam arra,hogy talán más vagyok mint a többiek. Talán rossz ember vagyok,és ilyenre nincs szüksége a társadalomnak. Öngyilkos gondolatok ritkábbak, voltak szándékaim is,emiatt voltam pszichológusnál is,aki pszichiáterhez vitt. Igazából nem nagyon mentem ezzel semmire. Szerintetek hogyan kellene normálisan viselkednem,hogy ne mutassak agressziót?
2018. nov. 29. 10:39
 1/2 kreténpali ***** válasza:
0%

"Szerintetek hogyan kellene normálisan viselkednem,hogy ne mutassak agressziót?"


A fejedbe senki nem lát bele. Széles vigyor, bólogatni mindenre, majd otthon jöhet az alkohol.

2018. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én magam is hordozok gyerekkori traumákat amikkel mind a mai napig küzdök. Először is szerintem nem feltétlenül jó irányba keresel. Úgy értem, hogy most komolyan egy 15 éves korodban történt visszautasítás traumatizált volna ennyire, hogy az egész személyiségedre kihatott volna? Egy szexuális bántalmazás okozhat egy életre szóló traumát de egy visszautasítás alig ha. 15 évesen az ember még azt se tudja mit jelent a szerelem, ez olyan mintha 10 évesek az élet értelméről beszélgetnének. Elhiszem, hogy rosszul esett de kétlem, hogy tönkretenné az életedet, egyszerűen nincs akkora befolyással az életedre.


Alkoholista család már inkább lehet ok. Alkoholista szülőktől a gyermek nem kapja meg a magfelelő törődést és egyéb gondok is lehetnek még bőven. Pont a gyermek korban meg nem kapott szülői szeretet az, ami miatt olyan rosszul viselted azt a tinédzserkori visszautasítást.


Nagyon kevés dolog az amit leírtál. Az agresszivitás az nyilván helytelen de fontos, hogy milyen gyakran, kikkel, milyen szituációban, milyen lecsengéssel, stb., ezt nagyon körbe kellene táncolni. A szexuális fétis nem feltétlenül köthető ehhez, vannak teljesen nyugis emberek akik ugyanúgy az ilyen durva dolgokat szeretik az ágyban. Nem tudom hány éves vagy és mit éltél eddig meg de azért ez jóval bonyolultabb ennél.


Semmi gond nincs azzal ha más vagy. Az öngyilkos és magadról alkotott gondolatok nagy gond. Az se mindegy, hogy a pszichiáternél pontosan mik történtek, de a nagy traumákkal gyakran nem tudnak mit kezdeni, mert nem feltétlenül úgy megy a való életben ahogy a könyvekben tanulták, mivel ez nem egzakt tudomány.


A kérdést nem teljesen értem. Az agresszió már pont, hogy érzelem kifejezés. Szeretnéd feldolgozni a traumát, szeretnéd ha nem lennél agresszív, az agresszión sem tudsz uralkodni, ha dühös vagy akkor ütsz-vágsz mindenkit aki a közeledben van még akkor is ha nem is csinált semmit? Az a gond nagyon kevés dolgot írtál ahhoz, hogy ezekre itt okosakat tudjunk mondani.


Ha öngyilkos gondolataid vannak akkor ne maradj egyedül. Nem kell fizikailag beszélgetned akár ide is írhatsz vagy privátba ha gondolod, de ne zárkózz magadba még ha nehéz is megállni.

2018. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!