Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinek segített a pszichol...

Van akinek segített a pszichológus?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok.

5 hónapja folyamatosan rosszul vagyok (szédülés, hányinger, gyengeség, vegtagfajdalom, forro erzes a fejben stb.. meg sorolhatnám)


Szamos kivizsgálásom volt már a rosszullétem okának feltárására, de semmi nem vezetett célra, megoldásra.

Azonban folyamatos fizikai fájdalmaim vannak.


Javasolták hogy ez pszichoszomatikus eredetu, azaz lelki okok mutatkoznak testi tünetekben.


Voltam pszichiáternél, pszichológusnál, pszichoterapeutánál.


Azonban egyik sem ért semmit sem, mégcsak minimális javulást sem éreztem..


A pszichiáter által felírt gyógyszerektől olyan rosszul lettem, hogy alig éltem, úgyhogy letettem őket.


Tudom, hogy ezt mantrázza az összes ilyen szakember, hogy ez egy hosszu folyamat, apro léptekben lehet haladni.

De sajnos mindegyik általános, közhely jelegű dolgokat ismételgetett..

Pl. Hinni kell magadban, nem szabad masok véleményére adni, ne add fel, vegyel erot magadon, csinald amit szeretsz..


Meg vegighallgatja a problemaim es ezekkel elintez hogy momd par ilyet..


Tenyleg nem akarom oket általánosítani, de sajnos ezeket tapasztaltam.

Es közben egy egy beszelgetes ara 10-15 ezer .. mikozben azt mondja h lassan haladjunk, ez egy lassu folyamat es amikor meg mondanam a megoldasra valo elethelyzetemet, leint hogy vege az oranak aztan tartja a markat.


Hat szerintem ezen mindenki elgondolkozna h veletlen nem azert huzza az idot, hogy minel tobb penzt gomboljon le a betegről?


Azóta sem vagyok jobban, dolgozni sem tudok mar, 3 honapja itthon vagyok egesz nap, mindenem faj, sirok, öngyilkossag minden nap megfordul a fejemben, keptelen vagyok embereket elviselni, dolgozni meg vegkepp nem tudok egszeruen semmir enem vagyok kepes..

De egyik szakember sem mondott konkret segitseget, modszert amivel pl meg lehetne hozni az eletkedvet, jó közérzetet, motiváciot. Csak a sablonszovegeket.


Kinek mi a véleménye errol a temarol? Valakinek segitett valamit terapia? Bamri modszer amivel motivalhatom magam? Kilabalhatok ebbol a folyamatos rosszulletbol, halalvagybol?


Elore is koszonom a valaszokat



2018. nov. 30. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Pszichológushoz járok egy ideje.


Te egy kicsit el vagy tévedve. Azt gondolod odamész párszor és pikkpakk semmi bajod? Ezt mégis hogy gondoltad? Mit mondjon neked a pszichológus? Mi a konkrét problémád amire megoldást vársz? A pszichológus nem azért van, hogy leélje az életed helyetted.


"3 honapja itthon vagyok egesz nap, mindenem faj, sirok, öngyilkossag minden nap megfordul a fejemben, keptelen vagyok embereket elviselni, dolgozni meg vegkepp "


Gratulálok, ügyes vagy.

Otthon sírdogálsz ahelyett, hogy kezdenél magaddal valamit. Tudod mi a te nagy bajod? Hogy NEM AKARSZ jobban lenni. Szidsz mindenkit magad körül de te nem teszel semmit csak várod a sült galambot. Nem a pszichológus a hülye hanem te. És nem tartja a markát hanem elkéri a pénzt ami a szolgáltatásért jár neki.

2018. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
elég ostoba orvosoknál járhattál. ezek durva fizikai tünetek, nem csak egy kis "jaj szomi vagyok, jaj nem vagyok hajlandó enni", amik a kamu pszichológusokra tartoznak. erőltesd csak még a kivizsgálásokat, menj más orvosokhoz, és nehogy valami sz a r pszichiáter által felírt bogyót szedj.. azok a legdurvább mérgek amiket receptre simán bevehetsz, és úgy szétba s z benned mindent hogy az csak na. csak az idióta barmok szednek olyanokat a beképzelt bajaikra. de te tényleg beteg vagy (gondolom azért ülsz otthon egész nap meg akarod magad kinyírni). szóval irány az orvos, addig amíg ki nem derül valami. nem az fogja elmulasztani a betegségedet hogy egy ötvenes nő dumál veled 45 percig 15 ezerért. 🤦🏻‍♀️
2018. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Drazicc ***** válasza:
Gondolkoztál azon, hogy mi történt 5 hónapja, mitől siklott ki az életed? Valaminek meg kellett változnia, vagy csak egy csomó dolog összejött és nem bírtad stresszel. Esetleg egy elnyomott trauma törhetett tudat alatt felszínre.
2018. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Direkt úgy fogalmaztam, hogy tudom hogy az egész egy hosszú folyamat..meg nem pikk pakk.

De szerintem pl. 3 alkalom után igazán érezni kellene legalabb egy minimális, apró haladást.


Leírtam azt hogy mit varnék hogy mit mondjon.

Például konkret technikákat, módszereket amivel lehetne magam motivalni, jobb kedvre deríteni, elorebb jutni.


Igen itthon sírdogálok, mert 2 hónapig úgy dolgoztam fizikak munkát kint, hogy folyamatosan szédültem, hanyingerem volt és mindenem fájt. Utana dontottem ugy h nem.birom tovabb ezert felmondtam.


Kezdenél magaddal valamit? De mit? Pl ezt is varnam h megmondja a szakember, javaslatokat tegyen h az alapjan amit latott a foglalkozason, milyen szemelyiseg vagyok, milyen lelki allapotban es ahhoz merten mi lenne eppen aki ki tudna billenteni es ehhez hogyan talaljak motivaciot.


5 honapja keresem a betegsegem.okat, orvosrol orvosra jarok, idot penzt kitartast aldozok aldoztam bele, ha ez neked semmit teves meg sült galamb varas akkor te vagy nagyon eltevedve.


Hülyézni meg nem foglak, azt te megtetted.

Igenis ezt csinaltak akiknel voltam.

Sajnos .

Nem tudom de szerintem nem ilyen stilusban fogalmaztam meg a kiírást hogy ilyen hangvételű választ kapjak.


Ahhoz kepest nem vagy tul empatikus hogy ennyire nagyon nagy pszichologushoz jaro vagy.

Egy segítségkerő kiírásra egy nagyon rossz allapotban levo embertoln kepes vagy iylen modon valaszolni, nulla segitseggel, segiteni valo szandekkal. Akkor meg minek irsz. Ezzel nem segitettel.

De remeljuk a lelki fejlodesedhez hozzajarult a kommented kiirasa.

2018. nov. 30. 14:33
 5/19 A kérdező kommentje:

2-es

Koszonom a válaszod. Igen sajnos tenyleg beteg vagyok, de ez az ami nagyon zavaro hogy konkret ok vagy megoldas nem születik.


Soha tobbet nem szedek ilyen szarokat, eleg volt egy eletre beloluk, nem ertem mire jok ha egyszer meg szarabbul van az ember tole.


Azota is probalkozoma rosszulletem okat felkutatni. Jelenleg hematológus által vett verből neznek endokrin dolgokat.

Varom az eredmenyt bozakodva hogy meg lesz a megoldas.

Lehet tenyleg hogy van psziches orvos aki tenyleg segit es segito szandeku de nem talaltam meg.



3-as

Persze, szamtalan trauma es negativ esemeny ert, valtozasok. Ezeket midndig mondom a szakembereknek.. itt nem szeretnem leirni oket, mert sajnos sok a rosszindualtu, banto szandeku ember.

2018. nov. 30. 14:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs most sok időm válaszolni, de annyit gyorsan leírok, hogy ez mindenkinél más, mikor lesz változás.


Én rettegtem a társas helyzetektől, nem tudtam embereket megszólítani, ha bementem egy boltba, csak a technikai részét voltam képes kezelni. Ha az eladó emberként szólított meg, poénkodott, lefagytam. Ez később odáig fajult, hogy már a barátaimmal sem tudtam beszélni, nem tudtam elhagyni a lakást. Ezt 3 év analitikus pszichoterápia oldotta fel.


Más problémával most önismereti csoportba járok 1,5 éve. Most lépek ki, mert most jött helyre, amivel odamentem és még mindig nem úgy működöm, ahogy szeretném, ezért folytatom a terápiát, csak most más módszerrel.


Azt is be kéne lőni, hogy számodra az analitikus, a kognitív terápia, esetleg pszichodráma, vagy sématerápia használ, vagy csoport, vagy van még egy csomó módszer. Probléma és egyénfüggő, melyik hatásos.


Egy közös van mindben. Amennyit beleteszel, annyit veszel ki belőle és azt megsúgom, hogy eleinte sokkal cefetebbül leszel, mint most, mivel lehet, fel fog jönni olyan dolog, amiért nem fogod magad szeretni, vagy meglepődsz, vagy megrémülsz, hogy ez van benned...


Rohadt melós az egész folyamat és mindeközben két terápiás alkalom között sem hagyhatod abba az önismeretet. Figyeld meg, milyen helyzetek hozzák elő, vagy mélyítik el a rossz érzést, hátha felfedezel egy sémát, mitől kapcsol be. Annak mentén a pszichológus is könnyebben elindulhat.

2018. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 4 es

Köszönöm szépen a leírtakat.

2018. nov. 30. 14:47
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segített, de csaj azért, mert én is akartam a gyógyulást, hittem benne, hogy jobban lehetek és megfogadtam a tanácsait. Természetesen előfordult olyan, ami nem vált be, de akkor közösen újra elkezdtünk gondolkozni arról, hogyan lehetne jobb. Ha "csak úgy" ott vagy és nincs benned akaraterő, hogy változtass az életeden, akkor sosem lesz jobb.
2018. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nekes is köszönöm 5-ös.

Szuper, de azt hogyan lehetne elérni hogy legyen akaraterő? Erre milyen módszer van?

2018. nov. 30. 14:49
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Nekem segített.

Gondolkodtál már rajta, hogy azért mondanak közhelyeket, mert igazak? És ha nem fújolnál, hogy hinnéd kell magadban, hanem csinálnád, akkor talán változna is valami?

2018. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!