Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinek segített a pszichol...

Van akinek segített a pszichológus?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok.

5 hónapja folyamatosan rosszul vagyok (szédülés, hányinger, gyengeség, vegtagfajdalom, forro erzes a fejben stb.. meg sorolhatnám)


Szamos kivizsgálásom volt már a rosszullétem okának feltárására, de semmi nem vezetett célra, megoldásra.

Azonban folyamatos fizikai fájdalmaim vannak.


Javasolták hogy ez pszichoszomatikus eredetu, azaz lelki okok mutatkoznak testi tünetekben.


Voltam pszichiáternél, pszichológusnál, pszichoterapeutánál.


Azonban egyik sem ért semmit sem, mégcsak minimális javulást sem éreztem..


A pszichiáter által felírt gyógyszerektől olyan rosszul lettem, hogy alig éltem, úgyhogy letettem őket.


Tudom, hogy ezt mantrázza az összes ilyen szakember, hogy ez egy hosszu folyamat, apro léptekben lehet haladni.

De sajnos mindegyik általános, közhely jelegű dolgokat ismételgetett..

Pl. Hinni kell magadban, nem szabad masok véleményére adni, ne add fel, vegyel erot magadon, csinald amit szeretsz..


Meg vegighallgatja a problemaim es ezekkel elintez hogy momd par ilyet..


Tenyleg nem akarom oket általánosítani, de sajnos ezeket tapasztaltam.

Es közben egy egy beszelgetes ara 10-15 ezer .. mikozben azt mondja h lassan haladjunk, ez egy lassu folyamat es amikor meg mondanam a megoldasra valo elethelyzetemet, leint hogy vege az oranak aztan tartja a markat.


Hat szerintem ezen mindenki elgondolkozna h veletlen nem azert huzza az idot, hogy minel tobb penzt gomboljon le a betegről?


Azóta sem vagyok jobban, dolgozni sem tudok mar, 3 honapja itthon vagyok egesz nap, mindenem faj, sirok, öngyilkossag minden nap megfordul a fejemben, keptelen vagyok embereket elviselni, dolgozni meg vegkepp nem tudok egszeruen semmir enem vagyok kepes..

De egyik szakember sem mondott konkret segitseget, modszert amivel pl meg lehetne hozni az eletkedvet, jó közérzetet, motiváciot. Csak a sablonszovegeket.


Kinek mi a véleménye errol a temarol? Valakinek segitett valamit terapia? Bamri modszer amivel motivalhatom magam? Kilabalhatok ebbol a folyamatos rosszulletbol, halalvagybol?


Elore is koszonom a valaszokat



2018. nov. 30. 13:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Örömmel hallom hogy segitett.


De persze, tudom h igazak, de nekem ez keves. Ezt barhol meg tudom tapslasztalni ezt barki tudja mondani. Sajnos nalam ez nem mukodik.

2018. nov. 30. 15:02
 12/19 anonymousreview60 ***** válasza:

@Kérdező: "De szerintem pl. 3 alkalom után igazán érezni kellene legalabb egy minimális, apró haladást." Pontosan, szerinted. Csakhogy neked borzalmas tévképzeteid vannak a pszichoterápia működéséről.

Én 3 éve járok. Úgy igazán 1-1,5 év után jöttek elő az elős igazán nagy "kérdések", és csak mostanra értem meg arra, hogy úgy kezdjek gondolkozni, ahogyan kellene, ne pedig csak beszéljek róluk. Én tkp. elpazaroltam 1-1,5 évet, mert túl sokat akartam beszélni, és nem "hallgattam meg eléggé jól" a terapeuta mondanivalóját.

Sok volt a sablonszöveg az elején, de ez később az elmélyült munka (1+ éve heti 3 alkalom) már érdemi elgondolások születtek meg.

Te meg akarod spórolni az utat. Nem fog menni. Minél gyorsabb eredményre hajtasz, annál kevésbé működik a pszichoterápia.


Figyelj oda arra, amit a terapeuta mondd!

Gondolkozz el rajta! Az elején olyan időpazarlós érzés lesz, de sajnos akár terápia közben is csöndben kell gondolkodnod akár perceken keresztül, miután a terapeuta kérdezett/mondott valamit. A beszédkényszerem sok értékes időmet elvitte így.

legyél nagyon őszinte magaddal és a terapeutával!

2018. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Nagyon nagyon tévedsz!

3 alkalommal voltál? Tudod mi az? Az ég világon semmi!!! Semmi!

Egy terápia kva hosszú folyamat, hónapok, évek! Mit mondjon neked a pszichológus és miért? Ez nem erről szól! Teljesen el vagy tévedve ebben a dologban, olyat vársz el ami nem reális.

2018. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Pl ezt is varnam h megmondja a szakember, javaslatokat tegyen h az alapjan amit latott a foglalkozason, milyen szemelyiseg vagyok, milyen lelki allapotban es ahhoz merten mi lenne eppen aki ki tudna billenteni es ehhez hogyan talaljak motivaciot.



Megint 1-es vagyok:

Ez is egy oltári nagy tévedés, ezt neked kell megtalálnod magadnak, nem neki kell javasolnia mit csinálj.


Nem tudsz hatni rám az érzelmi zsarolással, ismerem a fajtádat, szívod más ember vérét, sajnáltatod magad, mindenki érezze rosszul magát mert neked nem jó.

Velem ez nem fog menni.

Ha te rosszul érzed magad az a te hibád és nem másé. Amint belátod, hogy te tehetsz magadért bármit is akkor leszel jobban.

Most csak sajnáltatod magad és mindenkit hibáztatsz, igencsak gyerekes hozzáállás. Jó szenvedést!

2018. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom valaszodat.

Jókat irtal.

Ne haragudj tenyleg nem szeretnek vitatkozni, de valamit erezni kellene nehany alkalom utan is az en meglatasok szerint, legalabb hogy jo vagy nem vagy szimpatikus-e egyaltaln a szakember.

Egyébkent hogy van erre enyni penze az embereknek, heti 3x15 ezer?

Evente az durvan 2 millio 300 ezer...

de bizotosan segit egyebkent hosszutavon ha tenyleg minden egyben van .

2018. nov. 30. 15:11
 16/19 anonim ***** válasza:

Több, mint egy éve járok, és talán már kezdek helyrejönni.

TB-pszichiáterhez mentem, írt gyógyszert a fizikai tüneteimre. Nem vált be. Olyan mértékben eltűnt a félelemérzetem, hogy az már félelmetes volt. Időben rájöttem, azóta másfajtát szedek. Aludni most sem tudok normálisan.

TB pszichiáter azért jó, mert indokolt esetben pszichológust ír fel Neked, ingyen. (Haza nem viheted)

Heti egy alkalommal megyek, és ő csak tartja nekem a tükröt. Nem mondja, mit tegyek, mit igen, mit ne...csak rávezet. Néha nagyon kegyetlen amit látok a tükörben. :(

Mondandóm lényege, ne add fel, ilyen hamar nem találsz magadra, nincs is rálátásod, azért kell szakember.

Te sem tudod mi bajod, neki is idő kell, és bizony az önismeret rohadt nehéz dolog. De legalább van aki értelmesen segít.Család csak azt mondja: kapd össze magad.

Mintha olyan könnyű lenne.

Minden jót Neked!

2018. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Te aztan igazan kedves ember lehetsz.

Nem vagy kepes segito szandek szikrajat mutatni se akkor egyaltalan ne is irj.

Nem oktatást, beszólogatást bantast kertem.

Miert sajnaltatnam magam, csak a valosagot irom.

Sajnos eppen jo pelda vagy olyan emberekre akik miatt anyni konfliktus van manapsag. De orulok h legalabb enynire magabiztos vagy. Bar fele iylen magabiztos lennenek a joszandeku, jolelku emberek mint te.

Mar is jobb hely lenne ez a vilag.

Egyebként nyilvan nem csak magam miatt erzem rosszul magam, nyilvanvaloan mas emberek viselkedese, emberi kapcoslatok is hozuajarultak ehhez.mint mindenmas embernek.

Ertelmes javaslatot, barmifele segitseget azota nem vagy kepes irni csak a szintiszta kötöszködés.

Mar megbocsass de szenvedjel te hogy iylen vagy

2018. nov. 30. 15:18
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked 👍

Erre gondoltam én is hogy tebe alapom fogok jarni, remelhetoleg lesz megfelelo szakember szamomra is.

Ki fogom probalni. 😃

Na ez az sajnos ezek kevesek egy tenylegesen mentalis betegsegben szenvedonek.

2018. nov. 30. 15:22
 19/19 anonim ***** válasza:
Írtam neked privátot.
2018. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!