Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kilépni az...

Hogyan lehet kilépni az alacsony önértékelés okozta ördögi körből?

Figyelt kérdés

Munkámban sikeres, rendszeresen sportoló, egészségesen élő férfi vagyok, de az életem meghatározó részében igazi lúzer voltam, semmi sikerem nem volt a nőknél. Emiatt teljesen belém ivódott az az érzés, hogy számomra teljesen elérhetetlen, hogy lehessen egy vonzó barátnőm.

Azóta sok minden változott, rengeteg téren léptem előre, de belül képtelen vagyok azt érezni, hogy elég jó lennék. Ha meglátok egy csinos lányt, azonnal bekapcsolnak a gátlásaim, képtelen vagyok a természetes viselkedésre, kommunikációra, azonnal görcsös leszek, ami teljesen megöli az esélyeimet. Emiatt csak olyanokkal tudok ismerkedni, akik nem annyira tetszenek, de nyilván nem velük szeretnék lenni hosszú távon.

Hogyan lehet ebből az ördögi körből kilépni?


2018. dec. 2. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Próbálkozz és ne add fel, sok csinos lány között is van olyan, aki elfogadó és nem a külsőre épít. Próbáld elfogadni azt a tényt, hogy ne a külcsín legyen a legfontosabb, hanem tudsz a másikkal beszélgetni, figyel rád, és ugyan ezt te is vissza tudod adni.
2018. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi csak azért írok, mert én is kíváncsi vagyok a válaszokra, ugyanis pont ugyanebben a helyzetben vagyok én is.
2018. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Próbáld elfogadni azt a tényt, hogy ne a külcsín legyen a legfontosabb, hanem tudsz a másikkal beszélgetni, figyel rád, és ugyan ezt te is vissza tudod adni."


Ez nem segít. Próbáltam már olyannal lenni, akinek szerettem a társaságát, de nem vonzott külsőre, és akkor ugyanúgy bennem maradt a vágy, hogy valaki olyannal legyek, aki tetszik is. A megalkuvás ezen a téren nem működik.

2018. dec. 2. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Másik opció elmész egy buliba, miután már nem egészen vagy józan állapotban, de azért még valamennyire igen, végig figyeled a csajokat, megpróbálsz szemezni velük, aki pedig megtetszik neked, odamész hozzá és egy jó szöveggel megleped: ’ Amint beléptél azon az ajtón, nagyon megtetszettél’ , vagy kitalálsz egy spontán általad megfogalmazott dumát, de azért eredeti legyen. Hívd el külön egy italra…

Sajnos pont az ilyen önértékelési problémák miatt, sokakból hiányzik a leleményesség és a bátorság, egy nőnek igen is kell a kezdeményező készség egy férfiban és ez valahol nincs meg sajnos, akkor veszett ügy, pedig nem nehéz, csak ne jöjjön ki bénán a helyzet. Azt gondolom, ha valaki sportol és látszódik a kisugárzásán, és intelligensen meg tud szólalni, az már egy nyert ügy.

A negatív helyzetek, valamilyen múltbéli ok miatt kialakult, tudatosan felül kell bírálni és próbálkozni amíg nem jön a sikerélmény. A feladás és a kudarc legrosszabb, amit meggátol, a probléma nem csak bennünk lehet, hanem a másik félben, neki nem tetszett a helyzet, lehet bármilyen egyéb ok is, nagyon jól kell tudni mérlegelni.

2018. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt még megkérdezhetem, egy skálán milyennek értékeled magad 1-től 10-ig? Mondjuk modell alkat a 10-es.
2018. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, mondjuk 7.

Nem tudom, én sokszor látom magam elég negatív színben, de ha másokkal beszélek erről, és őszinte véleményt kérek, mindig azt mondják, hogy a külsőm alapján abszolút lehetne esélyem a szép lányoknál is. Csak én nem tudom ezt elhinni magamról.

2018. dec. 2. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!