Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan függőség, hogy...

Létezik olyan függőség, hogy sorozatfüggőség, gamer függőség?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok a valóságban lenni,élni. Csak ilyen sorozatvilágokban,és játékvilágokban élem a mindennapjaim. És ha kiszakítanak onnan,akkor jön egy hatalmas depresszív állapot,amit nem tudok megmagyarázni.
2018. dec. 16. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, létezik ilyen. Ha már felismerted, már csak segítséget kell kérned.
2018. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik ilyen jellegű függőség is. Viszont mindenképpen kérj segítséget!
2018. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogyne létezne, nem is ritka. De az jó, hogy fölismered, hogy ez nem jó így. Pszichológust keress fel.
2018. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig telefonfüggő voltam,de az össze lett törve. Most pedig játékfüggő vagyok,sorozatfüggőséggel,és egy kis alkoholizmussal mártázva.
2018. dec. 16. 18:47
 5/8 anonim válasza:
Igen.
2018. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:
100%
Létezik, de nem mint önálló probléma. A pszichés függőség nem a függőség tárgyáról szól, mert az gond nélkül átmehet a telefonról a sorozatokra, játékokra, eperfagyira, akármire, amibe képes vagy belemenekülni az életed elől. Csak persze nem szándékosan menekülsz oda, hanem kényszeresen.
2018. dec. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem függőség,inkább egy alternatív valóság,ahová menekülhet az ember.


A valóság sokkal rosszabb,sőt nagyon rossz,és ezért válnak "függővé" az emberek,akik ezekbe esnek.


Én is inkább sorozatokat,filmeket nézek,valódi magánéletem nincs,és nincs is rá igényem.

Egy párkapcsolat,barátság egy filmben sokkal szebben néz ki,mint a valóságban mondjuk.

2018. dec. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvicceled légfüggőség is létezik
2018. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!