Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számítógép függőség ellen mi...

Számítógép függőség ellen mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Kezdek rájönni arra, hogy függő vagyok, minden szabadidőm a gép előtt töltöm, nem érdekel más, nincs érdeklődési köröm, csak a játékok. Munka közben is kattogok rajta, hogy majd mit fogok csinálni délután valamelyik játékban/mivel jatszak. Barátnőmmel vagyok, akkor is leülök játszani néha, és rájöttem, hogy ez nem állapot,változtatni kell. Ha kimozdulunk akkor is ezen kattogok sokszor.

Mi lenne a jobb megoldás? Eladni a gépet, és majd időközben kitöltöm a felesleges időmet olyan dolgokkal amik eddig eszembe sem jutottak? Valamivel lekell foglalni magam, és mivel nem lenne gép, csinálnék mást. Ha esetleg kéne,hogy neten megnézzek valamit, van egy régebbi laptopom, így azt tudom használni ilyenekre, másra nem használható, így esélytelen, hogy játszanék rajta.

Másik opció az, hogy marad a gép, viszont nem nyúlok hozzá, de biztos vagyok benne, hogy lefogok ülni elé.

Ti mit tanácsoltok? Melyik lenne a jobb megoldás?



2018. nov. 16. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Megmondom: Például bővíted az ismereteidet hogy tudj játékprogramokat írni és degeszre keresed magad a nemzetközi értékesítésével. Vagy más internetes és PC-s jövedelemforrást találsz ki. Miért, mit vártál, tán azt hogy azt mondjam hogy foglalkozz a jelenlegi munkáddal ami nem is a szenvedélyed? Nagy sikert a szenvedélyeddel fogsz aratni.
2018. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne játékra használd a gépet.


persze a legbiztosabb megoldás egy balta:D

2018. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de jó lenne megtudni. A függőségem már olyan szintre jutott, hogy 12 számítógépem van itthon.
2018. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól mondják itt, ne csak játssz mint egy gyerek hanem kezdj el programokat írni.

Állíts be egy emlékeztetőt, és mindennap legalább 1.5 órát tölts a szabadban. Séta, futás, kirándulás.

Arra azért érdemes gondolni, hogy egy átlag dolgozó napi 9 órát ül a gép előtt a munkahelyén és otthon még 2-t, míg a szeretteivel csupán néhány órát tölt. Tehát kicsit sem kirívó az eseted, csak gondolkozz rajta, hogyan húzhatnál hasznot belőle.

2018. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!