Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megbetegítem saját magam a...

Megbetegítem saját magam a negatív gondolatokkal?

Figyelt kérdés
Van egy visszatérő betegségem, mindeféle helyen jártam már, de hiába,nem segített. Azt vettem észre, hogy a betegség akkor jön elő, ha elkezdek rajta agyalni és úgymond van "időm" és nem nagyon vagyok elfoglalva mással. Ha épp van valami más gond,akkor semmi bajom. Sajnos egyre jobban rettegek a betegségtől, azt vettem észre, amikor gondolok rá elő is jön? Van itt olyan akinek ilyen problémája van? Mit kéne tennem? Valóban én betegítem meg saját magam?
2018. dec. 21. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Több agykontrollos vagy ahhoz hasonló könyvben is azt olvastam hogy a félelem és a pozitív érzés egyformán erős katalizátor valaminek a bevonzásához. Ugyanezt írta Anita Moorjani is, aki rákból gyógyult fel. (Ő könyvet is írt Meghaltam, hogy önmagamra találjak címmel). Azt mondta egyik videóján hogy a félelemmel vonzotta be a rákot.

Nekem erős és hosszan tartó stressz miatt volt egy basalioma nevű bőrrákom. (Idős szüleim elhunytak, nővérem elvált, egyik üzlettársam becsapott, meg agyon is dolgoztam magam). Féltem hogy terjed és növekszik. A tükörbe nézve ezt is vártam. Így is lett. Aztán betelt a pohár és hirtelen életmódot változtattam. Először is nem aggódtam többé, úgy tekintettem mint ha csak megsérült volna az arcom és majd begyógyul. A kórházi zárójelentés negatív lett és bőrgyógyász sem látja nagyítóval a nyomát sem. Mert kirúgtam életemből a stresszt, az aggódást, olyan nyugodtan kezdtem élni mint régen az alföldi juhászok. Egyértelműen éreztem hogy az agyam nagyot alkot, legyőzi a megkergült sejteket. Mára világ körüli úton jár az eszem és kicsattanóan jó a kedvem. Hölgy ismerőseimtől azt hallom hogy 35-nek nézek ki. Pedig 20 éves koromban meg öregebbnek néztek.

A legjobban nagyra becsült könyveim a gondolat erejéről szólnak.

Például:


Agykontroll Silva módszerével - José Silva és Philip Miele 1991

[link]


A titok - Rhonda Byrne 2007

[link]


Ha te is optimista, nyugodt, jókedvű és magabiztos leszel például a két linkelt könyvtől akkor olvass bele mindig néhány oldalt. Le is tudod tölteni.

Van még a Gyógyíthatsz című is.


Persze nekem is szoktak negatív gondolataim születni a könyvek ellenére is. Ekkor megkérdem magamtól az okát. Legtöbbször az az oka hogy nem azzal foglalkozom az életben ami nekem fontosabb lenne.

50/F

2018. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. dec. 23. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez agykontroll. Igen.
2019. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!