Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy majd ne...

Mit csináljak, hogy majd ne sírjam szét magam a pszichiáteremnél?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és már 3 éve járok hozzá. Az állapotom egyre csak rosszabb és rosszabb lett. Az a baj, hogy az a "dolog", amiből a problémáim gyökereznek, egy hatalmas titok, senki nem tud róla, soha senkinek nem beszéltem róla. Soha senkinek nem mertem beszélni a valódi okról, amitől olyan vagyok, amilyen, és ami megkeseríti, és életem végéig meg is fogja keseríteni az életem.

Legutóbb (2 hónappal ezelőtt), mikor nála voltam, próbáltam rávezetni erre a "titokra", de alig kezdtem bele elmesélni egy részét, már elcsuklott a hangom és úgy elkezdtem sírni, hogy levegőt sem kaptam. Nem tudom mi ütött belém, SOHA, senki előtt nem sírtam volna, főleg nem így. Az orvosom nyugtatgatott, írt fel gyógyszert is, ami mostanáig elterelte a gondolataim, és nem pánikoltam a "titkom" miatt. De kezdtem magam megint szörnyen érezni, így kértem egy időpontot, amit januárra adtak. Ami nincs messze. Eldöntöttem, hogy ott bevallok neki mindent.


Nem tudom őszintén mi lesz velem. Ha ott fogok ülni előtte, és bevallom neki azt, amit eddig senki nem tudott, ami tönkretett. Úgy fogok sírni mint egy kislány, előre látom. Lehet végig sem fogom tudni mondani az egész történetet.

Itthon próbáltam meg elmondani a "titkot" magamnak. Nem ment, elsírtam magam, és itt bőgtem 1 órán keresztül, alig tudtam magam megvigasztalni.


Nagyon gáz, ha majd megint elsírom magam nála? 18 évesen. Esetleg addig valami tipp, ami segíthetne belémfojtani a sírást?


2018. dec. 21. 19:45
 1/3 anonim válasza:
100%
Semmit, sírd el magad, és öntsd ki a szíved neki. A pszichoterápia akkor a legeredményesebb, ha teljesen megnyílsz a dokinak. Ha elmondod, hogy pl. megerőszakoltak, akkor ő el tud indulni ezen a vonalon, és így fojtatja a terápiát, esetleg bemutat olyan embereknek, akiknek hasonló élethelyzetül volt. Nyugaton pl. azért támogatja sok pszichiáter az mdma pszichedelikummal való pszichoterápiát, mert így megnyílik az ember. Ha úgy érzed, hogy ez a terapauta nem hoz áttörő eredményt, keress fel másikat is, nézz utána interneten, hogy kik jók a szakmájukban.
2018. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írd le az óriási nagy titkodat. Aztán add oda a pszichiáterednek. Közben egy szót sem kell szólnod.
2018. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sird ki magad! Megkonnyebulsz! 25 eves fiu vagyok, de ha visszakell tartanom a sirast, csak ramegy az idegeimre. Kisirom magam maganyos perceimben es kimegy a feszko. Nincs ebben semmi szegyelnivalo. Remelem helyre jossz. Kitartast!
2018. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!