Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit érdemes tenni?

Mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok. Mármost a probléma a következő: a tavalyi év, hogy finoman fogalmazzak, elég nehéz volt, szóval elég gyakran kellett 2-2,5 napokat ébren töltenem, aztán 3-4 óra alvás után megint, szóval az alvási ciklusom, meg úgy általában akkoriban az egész életem összeomlott.

Azóta ennek már vége, pszichológus segített nagyon sokat.

Az alvási gondjaim viszont nem hajlandóak eltűnni. Most is eldöntöttem, hogy normálisan kialszom magam szenteste előtt, de nem, órákon keresztül forgolódtam. Legalább annyi vigaszom van hosszútávon, hogy minden nap van legalább 5-6 órám aludni, ami a tavalyi állapothoz képest még istenes, amikor volt időm a vonatom aludni, és úgy nagyjából ennyi. :D

Igen, ennek egy idő után megvoltak a mentális és fizikai következményei is, az orvosom pl. kész csodaként kezeli, hogy egyáltalán túléltem azt az időszakot. (Amúgy az egész sztori nagyjából az, hogy túlkompenzáltam az önbizalomhiányomat és brutálisan túlvállaltam magam, mert csak akkor éreztem magam egyáltalán létezésre jogosultnak, ha embertelen sokat dolgozom.)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne beállítani egy normális alvási ritmust. Mert ha már egyszer van időm aludni, akkor szeretném ezt ki is élvezni. :D


2018. dec. 24. 01:33
 1/2 anonim válasza:

Ha valaki elkezd neked hablatyolni az altatokrol, ne hallgass ra😀

En hasonli cipoben jartam es mikor vege lett ennek az idoszaknak es felkeltem delutan negykor, tudtam hogy este nem fogok tudni aludni csak hajnalban terek nyugovora, igy nem is aludtam egesz ejszaka sot meg masnap nappal sem, este tizkor agyba mentem es beallitottam az ebresztot reggel 8-ra es mar be is allt

Az a lenyeg hogy az ebresztot ne nyomd ki mert ha tovabb alszol mindig akkor sosem lesz vege, ha tizkor fekszel le es csak kettokor alszol el akkor is reggel 8kor kelj, elobb-utobb raall a szervezeted

2018. dec. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a melatonint! Vény nélkül kapható. Én altató helyett szedem.
2018. dec. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!