Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Érdemes...

Mi bajom lehet? Érdemes elmennem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja kezdődött. Először elkezdtem félni a haláltól, és semmi értelmét nem láttam az életnek, mindig csak sírtam.Étvágytalan lettem, alig eszem.Aludni a koliban nem tudok, csak itthon, de akkor nagyon sokat. Nem nagyon változott, csak annyiban, hogy életképtelen lettem. Kb hét közepén mindig haza kell jönnöm a koliból, mert egyszerűen borzalmasan érzem magam, és úgy érzem nem bírom ki. Itthon is folytatódik csak kicsit enyhébben. Nehezemre esik megcsinálni a legkönnyebb dolgokat is, mint pl felkelni az ágyból teát csinálni magamnak. Undorodom magamtól azóta, és úgy vettem észre, a szobatársaim is. Kedden ismét előjött a szorongás, és ilyesmik, elsírtam magam, direkt úgy, hogy ne vegyék észre, de sajnos nem sikerült. Megkérdezte egyik szobatársam, hogy mi bajom van, mire egy másik lehordott mindennek, hogy rontom hetek óta a kedvét, meg az egész szoba hangulatát. Utána fogta magát és kiment a szobából. Ma megint hazajöttem mert folyton rám jön a sírógörcs és nagyon hülyeségekre gondolok, úgy érzem nem vagyok a régi önmagam. Nem tudok társaságba menni, és mindenki szorongós érzést vált ki belőlem aki segíteni akar csak a szüleim nem. Nekik meg már nem merem mondani mert nagyon aggódnak. Idióta lennék, vagy esetleg lusta? Már el nem tudom képzelni, mi bajom lehet, csak azt érzem hogy borzalmas érzés és legszívesebben egész nap aludnék vagy nem tudom ha nem kéne visszamennem a koliba.Érdemes elmennem pszichológushoz? Fog segíteni? Valakivel volt hasonló, ha igen megosztaná azt? Köszönöm előre is!
2018. nov. 15. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beszélj a szüleiddel. Egy hónap még nem a világ, a háziorvos is tud akár adni szorongásoldót vagy megmondja menj-e pszichológushoz vagy pszichiáterhez.
2018. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!