Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi segít nektek az elengedésben?

Mi segít nektek az elengedésben?

Figyelt kérdés

Akár szerelemből, barátságból, akár haláleset esetén, ha személy, akár egy összetört, lehetetlenné vált álmot, életutat, irány, bármit, amiben hosszú ideje hittél, hogy az életed része marad, hogy sikerült elengedni? Meddig tartott? Mik voltak azok a gondolatok, tényezők, amik segítettek?



Jelenleg nekem el kell engednem egy fontos barátomat, ez a legerősebb, de egy munkát, egy csomó lehetőséget, és igazából az életem egyik felét. Nagyon komoly hatással van rám jelenleg, hogy ezekhez ragaszkodom, szorongok, és tele vagyok rettegéssel, szeretném feloldani, és szeretnék békében lenni azzal, ami most jön, még ha nem is én választottam. Mi az ami nektek segített, mi az ami talán nekem is?


2018. dec. 26. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem a múltban élek, hanem a jelenben, és a jelenre koncentrálok.
2018. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Istenbe vetett bizalom segít ilyen helyzetekben, hogy tudom, hogy Ő jó és szeret engem, és nem ér engem "erőmön felüli" dolog, és Ő mindig ott van és lesz velem, ha én Vele akarok élni. :)
2018. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A céljaimra koncentrálok.
2018. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idő kell a feldolgozáshoz, bármi legyen is az, de az űr érzése mindig meg fog maradni, csak annyira nem fog már fájni mint az elején. Hogy mennyi idő kell, az meg attól függ mekkora a sérelem.
2018. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos akarással valódi elengedést nem lehet összehozni. Aki valamit "elenged" az legtöbbször annyit tesz, hogy figyelmen kívül hagyja azt az érzelmi szálat, ami az elengedendőhöz köti. Letagadja saját maga előtt, elfojtja, nem vesz róla tudomást.

Ez olyan, mintha odébb megyek az égő háztól, akkor a hőt nem érzem, ám a ház tüze nem lett eloltva.

Ha lesüllyesztjük a tudattalanba, akkor hasonlóan a fizika törvényeihez, ezek ugyanúgy hatni fognak ránk. Nem szabad magunknak hazudni.


Az elengedési késztetés sok esetben nem más, mint egy energetikai deficit rendezésére irányuló törekvés.

Megsértett valaki. Próbálod vele megbeszélni, nem lehet, mert az illető észre sem veszi magát. Ha ez az ezotér jámbor, bárgyú békés "elengedést" választod, ott marad a fortyogás. Nagyon rossz. Néha az ember önkéntelenül és akaratlagosság nélkül is akár hónapokat, rosszabb esetben éveket is fortyoghat egy egy ilyen "kiegyenlítetlen számla" miatt.

Tehát az én alapelvem az, hogy először vegyünkg elégtételt. Nem valami vérszomjas, ártó szándékú bosszúállásra gondolok, hanem csak az egyenlőség és egyenrangúság jegyében az energetikai deficit helyrebillentését.

Ha ez megvan, akkor lehet dolgozni azzal, hogy a függések, amikből származik hogy valamit el kellene engedni, miből is adódnak. Hol a hiány az életünkben. És ha ezt megtaláljuk és megoldjuk, akkor nem elengedésről, hanem meghaladásról beszélhetünk.


Javasolt cikk a témában:

[link]

2019. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!