Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra mi a gyógymód,...

Depresszióra mi a gyógymód, ha az antidepresszáns nem segít?

Figyelt kérdés
Ilyeneket h sport meg stb ne írjatok mert aki tényleg depressziós azon egy futás vagy bármi mozgás nem segít. Ennél komolyabb a probléma. Csak hozzáértők válaszát várom akik tudják mi az a depresszió. Köszönöm

2018. szept. 30. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Hosszú és drága pszichoterápia
2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egy mentális betegség (állapot). Ebből kifolyólag egy komplex kúra megvalósítása lehet a leghatékonyabb, aminek a gerince egy terápia jellegű folyamat.

A sport, a zene, a hobbi és effélék jók, de csak akkor működnek, ha vagy csak kicsit relaxálni kell, vagy ha csak nagyon enyhe szintű mentális problémáról beszélünk. Komolyabb gondok esetén ezek csak a terápia kiegészítéseként definiálhatók.

2018. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos írta fel az antidepresszánst? Egyáltalán nem biztos, hogy az első hat, lehet, hogy az ötödik. És két-három hét "átfutási ideje" van. De ha nem szervi eredetű, tehát endogén, hanem a körülményekből ered, vagyis exogén a depresszió, akkor egyáltalán nem fog használni, csak a pszichoterápia.
2018. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen orvos írta fel és ez már vagy az 5.fajta....az az érdekes hogy korábban is szedtem már antidepit és használt.. egyebkent volt boven negativ esemeny az eletemben ami kivalthatta...
2018. szept. 30. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:
A nagyon durva depresszión sajnos tényleg csak gyógyszer tud segíteni... És sajnos van, akinél baromi nehéz kikísérletezni, melyik gyógyszer vagy gyógyszerkombináció a hatásos... :/ És igen, sajnos olyan is van, hogy ami egyszer jó volt, az utána következő alkalommal ne jó (velem is ez volt). Én nem számolom már, hányadik féle gyógyszer az, amit most szedek, de szerencsére ez jó.
2018. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az antidepresszáns ha hatástalan nálad, akkor endokrin kivizsgálás szükséges. Kár, hogy a sportot úgy gondolod, hogy nem segít. Nekem sokat segített GAD és középsúlyos depresszióm volt. Nekem sem használtak az antidepresszánsok.
2018. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor pszichoterápia. Jobb is, mert nem mérgezed a szervezetedet. Egyébként a sport boldogsághormonokat ébreszt, nem kötelező pont futni, válassz olyat, amelyik tetszik.
2018. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Norcsi89 válasza:

Norcsi89 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 53530

Sziasztok🆘️


🙏Nagyon elvagyok keseredve mert én még nem éreztem magam ilyen rosszul SOHA! 😐


Szóval 2012-ben diagnosztizáltak nálam izomgörcsöket,ami légszomjal társult. Ekkor a neurológus elküldött vizsgálatokra és kiderült tetánia. Kaptam gyógyszereket mégpedig: xanax, cipralex,magneb6,kalcium,. Pár hónap után a tünetek megszüntek. Félévente jártam kontrollra és kaptam a gyógyszereket. Ez így ment 3 évig. Szinte már volt hogy nem is vettem be semmit mert jól éreztem magam. Majd 2015 augusztusban valami megváltozott. Hogy mi? Jol figyelj .Kezdtem újból rosszabbul lenni. Az állapotom romlott fokozatosan . Minden vizsgálaton voltam. CT,MRI,vérvizsgálat, kardiológus, pajzsmirigy, ortopéd, tüdőszűrő,mellkas és hasi röntgen,fej CT,fej MRI és sorolhatnám. Kezdődött egy kisebb ingó járással, szédüléssel rossz közérzet és fáradság. Most 2018 decemberét írunk azaz 3 éve orvost járom és az eredmények jók de én mégis úgy érzem hogy a halálomon vagyok. Mivel az orvosok nemtudnak mit tenni pszichiáterhez fordultam. Októberben (2018)kórházba kerültem (3 év alatt többször is) , erős gyomorfájással! Azt vettem eszre hogy a xanaxból napi 3 szemet szedek 0.5mg pedig csak estére volt felírva. Bevettem és szinte nem éreztem hatást. Ezert ideges lettem es abbahagytam egyik naprol a masikra .A tunetek mar kinoztak akkor is ha szedtem.Persze hazaküldtek mert nemvolt miért kórházba maradnom. Na azóta fekvő beteg vagyok.🙄😐 Mik a tüneteim? Szédülés, zsibbadás a kezekben lábakban,a hátam beszakad és lüktet ,nyomja a tarkóm valami, nincs erőm,fáradt vagyok ,álmos,fájnak az izmaim,gyomrom,nincs étvágyam, fáj a fejem ,feszült vagyok ,félek hogy elesek, nemtudok vezetni vagy busszra ülni mert nembirok nagyobb távot lábon elmenni,valamikor ramjön a nehéz légzés, mellkas fájdalom, izzadás, úgy érzem összesek,zakatol a szívem, sem ülni sem állni nem birok sokáig mivel fájdalmaim vannak. Oktober ota amiota a gyomrom elkezdett fajni megfurabban erzem magam . Olyan mintha nem az en testembe lennék,mintha valaki idegen lennék,napi szinten siratok,kilatastalannak latom a helyzetet,nincs kedvem,nemtudok örülni es megöl a fájdalom es a bánat hogy nemtudok elni.Kicsit elegem lett a 6 ev kinból.Most pszichiáterhez jarok aki 2 fajta gyógyszert irt ki Spitomin és Buspiron. Ne tudjatok meg es senki sem hogy milyen kínokat élek át minden egyes nap ! Egy perc sincs fajdalom nelkul es rosszullet nelkul. Nemtudok munkaba menni,barátaimmal beszelni ,félek hogy kárt teszek magába mert elegem lett nagyon. Minden idegen 😥 Van vőlegényem aki szeret és mindenbe támogat de nemtudom meddig -bírom. Kérlek segítsetek 🙏

2019. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. El se hiszem hogy lehet ilyen szarul lenni. De lehet
2021. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Spitomin hatóanyaga a buspiron. A 8-as orvosa vagy méregkeverő, vagy mégse ezt a kettőt írta fel.
2021. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!