Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió enyhe/közepes...

A depresszió enyhe/közepes formája tulajdonképpen nem csak krónikus egyedüllét és unalom?

Figyelt kérdés
Voltam/vagyok ilyen állapotban, és gyakran gondolkozom ezen. Egyrészt tudom, hogy mennyire nincsenek rendben a dolgok a fejemben, és hogy érzelmileg mennyire kiegyensúlyozatlan vagyok. Másrészt viszont azt is elég világosan látom, hogy mindez nem lenne, ha lenne világos, elérhető és folyamatos sikerélményt hozó célom, ami foglalkoztatja az agyamat, és ha lettek volna körülöttem olyan emberek, akik szeretnek és lehet rájuk támaszkodni fiatalkoromban. Érzem, hogy igazából nem valami megfoghatatlan dolog ez, csak nincs meg az a környezet, amivel érzelmileg rendbe tudnék jönni, és egy olyan, mindig jelen levő apafigura, aki képes eligazítani az élet kérdéseiben.
2018. dec. 26. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a depresszió betegség.
2018. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Inkább úgy mondanám, hogy az illető enyhe/közepes depresszióval öndiagnosztizálja önmagát, miközben csak unatkozik és/vagy egyedül van.
2018. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nem magamat diagnosztizáltam, hanem pszichiáter diagnosztizált, s gyógyszert is szedtem rá. Ennek ellenére az az érzésem, hogy kellő társas és intellektuális élmény semmissé tenné a problémáimat. Azért nagyon nehéz ez, mert azt érzem, hogy baromi kevés kéne hozzá, hogy rendbejöjjek, de a mai világban ehhez a kevéshez is kb. lehetetlennek érzem hozzájutni.
2018. dec. 26. 23:46
 4/10 Hasty ***** válasza:
90%

A súlyos depressziós emberek nem képesek szabadság, utazás vagy baráti találkozó hatására sem feltöltődni. Normális esetben az ilyen eseményeknek örömet kellene okozniuk, ám a depressziós embert kimerítheti, ronthat állapotán. Rendszerint ezért utasítja el a hasonló lehetőségeket. Hiba, ha megpróbáljuk kényszeríteni őt erre.


A depressziós ember nem lusta vagy gyenge, hanem beteg. A betegség gyakran teljesen tönkreteszi akaraterejét, ezért úgy tűnhet, hogy nem szeret dolgozni, hogy képtelen határozott lenni. Ha a kezelés hatására elmúlik a depresszió, VISSZATÉR korábbi aktivitásaihoz és munkaszokásaikhoz.


a baráti beszélgetés segíthet a betegnek abban, hogy legyőzze a szorongást, amit a depresszió miatt érez. Ez főleg arra a helyzetre vonatkozik, ha olyan emberrel beszélget, aki már volt depressziós. Ha depressziós embert megértően végig kell hallgatni, nem szabad őt elítélni és utasításokat adni neki, hogy mit tegyen és mit ne tegyen.


Az ásványi anyagok megfelelő pótlása és a rendszeres mozgás segíthet kilábalni a depresszióból, de ez önmagában nem elég. Súlyosabb esetekben szükség van gyógyszerre, illetve a gyógyszer a pszichoterápia kombinálására.


A depresszió a kedélybetegségek egyik formája, amelynek kísérőjelenségei lehet az állandó szomorúság, az érdeklődés csökkenése, a reményvesztettség érzése. Jellemző a hangulati és érzelmi élet zavara, a gondolkodás lassulása és az aktivitás csökkenése is. A hangulati élet zavarait testi tünetek jelentkezése is kíséri. Ezek a tünetek átmenetileg fordulnak elő mindenkinél. Az állapot akkortól lesz kóros és akkortól tekinthető betegségnek, ha a panaszok több, mint 2 hétig tartósan fennállnak. Az utóbbi két évtized pszichiátriai kutatásai által, az úgynevezett biológiai pszichiátria térhódításával elfogadottá vált, hogy a depresszió nem kizárólag lelki okokra vezethető vissza, hanem abban a biológiai tényezők is döntő szerepet játszanak.


A depresszió tehát nem a jellem vagy az akaraterő gyengesége, hanem ugyanolyan betegség, mint a cukorbetegség vagy akár az allergia.

2018. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, ezek mindegyike stimmel rám :P És ha kijön belőle az ember, akkor visszaáll az egészséges szintű fizikai és mentális teljesítőképessége?
2018. dec. 27. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Mért hagytad abba annak idején a gyógyszerszedést?
2018. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert nem éreztem semmi hatását.
2018. dec. 29. 13:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Többet is ki lehet próbálni, nem biztos, hogy az első bejön, lehet, hogy az ötödik. De pszichoterápiába mindenképp érdemes kezdeni.
2018. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem akartam ennyire személyessé tenni, de azt is próbáltam, sőt, járok is. Aktív analízisre. És őszintén szólva egy ideje már úgy érzem, nem éri meg a pénzt. Valami sokkal intenzívebb és ráébresztőbb dologra lenne szükségem.
2018. dec. 29. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor váltsál szakembert, módszert.
2018. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!