Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyári magány és depresszió,...

Nyári magány és depresszió, alig várom, hogy vége legyen. Valaki tipp? Hasonló esetben lévők hogyan birkóznak meg ezzel?

Figyelt kérdés

Eljött a nyári szünet, rám szakadt a tengernyi idő, és szörnyen érzem magam. Senki nem akar velem programot csinálni, eleve nem hívnak, még csak nem is írnak rám a neten, és mindent lemondanak, ha esetleg próbálkozom :(

Munkát nem találtam sajnos a nyárra, így komolyan nem tudom magam mivel lefoglalni. Nagyon magányos vagyok, nem tudom, hogyan fogom kibírni :( Valaki érez hasonlóan? 17/L



2018. jún. 20. 20:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%
Hasonló módon vagyok én is. Én általában sorozatokat nézek, filmeket, meg alszok. Nyílván 2és fél hónap végére én is megunom ezeket, de ha nincs más.. Ha nemtudom magad lefoglalni kezdj el sportolni, edzeni, azzal sok időt el lehet tölteni. Akár naponta. Én olvasgatni is szoktam. Nyílván, az érzés mellet hogy senki sem hív el sehova, és egyedül vagy ez érthető hogy nincs kedved semmit csinálni. Nekem sincs kedvem soha semmihez, de ezeken kívül mást nem nagyon tudok mondani.
2018. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ne aggódj, egyáltalán nem vagy egyedül ezzel. Ahogy az előttem szóló is, és te is, úgy én is alig várom már, hogy vége legyen, mert k..rvára nem tudom elfoglalni magam. Egyébként pont ma láttam egy másik kategóriában további 15-20 embert, akik szintén nem tudnak mit kezdeni ezzel a sok szabadidővel, és az őrületbe kergeti őket ez a nyári szünet... :D
2018. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak hasonló esetek, így nem érzem magam olyan egyedül és nyomin.. persze, bárcsak ne lenne így azért :D

Komolyan, sokkal jobb az, amikor hajnali 2-ig tartó tanulás után fel kell kelni 6-kor, mert legalább olyankor célja van az életemnek :DD Olyan ellentmondásos.

2018. jún. 20. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ti merre laktok?

Nekem éppen az ellenkező okoz gondot. Annyi teendőm van nyárra, hogy egy egyhetes táborba tudok majd elmenni, aztán készülhetek vizsgára, illetve írhatom a dolgozatot azelőtt.

2018. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Először is: ne zárd le ezt a nyári munka dolgot. Keress folyamatosan, lépj be iskolaszövetkezetekbe, bármikor kínálhatnak munkát. A nagyobb állásportálokon is mindig nézd az új hirdetéseket. (Én a napokban néztem, legalább 50 állás volt diákoknak.)

Addig is elmehetsz önkénteskedni pl. állatmenhelyekre, alapítványokhoz.


Másodszor: ezer dolgot lehet csinálni, pl. sportolni, sétálni, takarítani, olvasni, zenét hallgatni, rendet rakni, mosogatni, főzni, nyelvet tanulni stb.

Augusztustól meg már elkezdheted felfrissíteni az iskolai tananyagokat.


Harmadszor: keress valami hobbit, az nem csak időtöltésnek jó, hanem a hangulatát is feldobja az embernek.

2018. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mit fogok csinálni a nyári szünetben...

Remélem jó lesz, aztán kiderül. Egyenlőre semmi programom nincs. 23f

2018. jún. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van velem. Semmit nem csinálok, alig találkozok emberekkel, pedig próbálkozok, írok, de sok eredménye nincs. Én ezekben a nehéz időkben magamat fejlesztem, sportolok, edzek, olvasok, művelődök, rengeteg zenét hallgatok. Koncentrálj magadra! Én ezzel nyomok el mindent, próbálom tökéletesíteni magam, edzek, sportolok, hogy minél jobb legyek, olvasok olyan témában, ami érdekel, nyelvet tanulok. 20 éves fiúként már megtaláltam azt az öltözködési stílust/életérzést, ami leginkább illik hozzám, leginkább szeretek (tetovált alternatív metalhead, fekete ruhák, néha jobb féle bandás póló), de ehhez is kell idő és tapasztalat.
2018. jún. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a nyarat, nem történik semmi. Most meg ráadásul a bölcsességfogaimat is kiveszik (kettőt biztos), így szép heteknek nézek elébe. Azt várom, hogy vége legyen a szóbelinek, a műtéteknek és legyen ősz. Végre egyetem, ha minden jól megy.
2018. jún. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
fogyj le, ha nem kell izmosodj kicsit
2018. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia, őszintén szólva, én is el kezdtem unatkozni, miközben csak 1 hete van csak szünet nekem.

De a júniust csakis pihenésre, semmittevésre fordítom. Viszont júliusban, és augusztus 1. felében terveim vannak: angol, német nyelvtanulás (ősszel nyelvvizsga), KRESZ (ha még nem csináltad meg, most elkezdheted). Olvassál egy kicsit (akár a kötelezőeket, hidd el hasznos, és, hogy ne felejtsd el, írjál olvasónaplót (egy hosszabb, 300-400 oldalas regénynél is max. 1,5 A4-es oldalnyi jön össze, szóval nem kell sokat írnod). Menjél el biciklizni, én is ezt fogom tenni, hidd el kikapcsol. Találj magadnak egy hobbit: pl.: fényképezés, fotózd le a napkeltét, azt a pici bogarat a fűben....mindent. Esetleg végett egy jó nagy nyári takarítást. Bár ezt tudom unalmas is tudd lenni. De engem például szórakoztat, ha találok egy régi fényképet, rajzot, bármilyen emléket a fiók legmélyén. Tanulj meg kötni, horgolni, keresztszemes hímezni. Igaz, nem az volt a kérdés, hogy mit csinálj a szünetben, de hátha segít, hogy ne érezd magad magányosnak. Ha a szüleid megengedik, vegyetek egy kisállatot. :) Vagy csak menj ki a strandra és próbálj ismerkedni. Vagy még jó ötlet lehet, néhány fórumon, internetes oldalon körülnézni, hogy van-e olyan akivel szívesen elbeszélgetnél máskor is, hátha a közeledben lakik. Ja, és a depresszióra ne is gondolj!!!!!! Rosszabb lesz! ígérd meg,hogy sokat mosolyogsz! :) Szép napot! 18/L

2018. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!