Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatokkal...

Öngyilkossági gondolatokkal hogyan lehet megküzdeni?

Figyelt kérdés
Annyi hibat kovettem el. 18 ev alatt egyszeruen masokhoz kepest iszonyat hulye vagyok. Nincs sajat stilusom, nincs ami erdekel.. nem tudok felepiteni semmi erdemlegeset. A kapcsolataim is elrontom mind parkapcsolati mind barati kapcsolatrol legyen szo. Otthon a szuleim is.. eleg furak. Apam agressziv anyam meg lelkileg osszetorott. Mit kezdjek?
2018. dec. 26. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
El kell róla terelni a figyelmedet. A gondolatok önmagukban nem károsak, csak nem kell őket átültetni a gyakorlatba. Hülyeségnek tűnhet, amit most írok, de nem az. Attól, hogy sokat gondolok a Mount Everest megmászására, még nem kell ténylegesen megmásznom. Tök fiatal vagy még, bármi lehet belőled. Sportolj, kreatívkodj, és meg fogod találni az utadat.
2018. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én is ennyi idős vagyok, és én is sokszor küzdöttem ilyen gondolatokkal. sőt, volt is hogy már túladagoltam. és nagyon nem érte meg. doki nélkül nem tudsz elég erős gyógyszert feliratni ami "kell" hozzá, és minden egyéb módszernek úgy szintén nagyon nagy bukási esélye van, maradandó sérüléseket okozva. és nem szeretnéd az elbukott kísérlet pánik érzését, a halálra várakozás közbeni gyors megbánást érezni! ha valami, ez vegye el a kedved.

de tudom, hogy ez is kevés ahhoz hogy a gondolatok eltűnjenek. de a lényeg az, hogy ezt az egy életet kaptad, miért ne hozd ki belőle a legtöbbet? én is az osztályban az egyik hülyébb vagyok, a tanárom emiatt többször is bánt. de nem hallgatok már rá, tudom hogy valamiben én is tehetséges leszek, még előttem rengeteg év hogy megtaláljam miben. és ha meg nem is vagyok semmiben az, akkor is rengeteg mindent csinálhatok, és te is! nézegess videókat youtube-on, vagy nézz filmeket, hátha azokban találsz valami stílust, vagy olyan dolgot ami téged is megfog(nekem is ez segített). gondolj át több életteret is, vagy témát, ami érdekelhet. a robotok, számítógépek, lakberendezés, utazgatás, versírás, állatokkal való foglalkozás. valai olyat keress, amihez esetleg jó emlékek kötődnek, és motiválna hogy foglalkozz vele. és addig is segíts annak a környezetednek, akinek tudsz. Anyudnak biztos jól esne, és közben össze is hozna titeket.csak legalább beszélgetni. gondolj bele, hogy mennyi mindent kell egyedül csinálnia. a kapcsolataidat meg rengeteg időd van újra felépíteni, újakat szerezni! nekem még nem volt barátom, és barátaim sem igazán voltak, pedig hogy igyekszek. de már nem adom fel. és nekem is volt egy elég kellemetlen időszakom ami sikeresen eltaszította az embereket mellőlem. de ez van, tovább kell lépni!:) pihenj, fordíts időt magadra, hagy hogy előbb feltöltődj, és kipihend magad. aztán kezdj mindent felépíteni. hiszen olyan fiatal vagy még, rengeteg időd lesz rá!:)

2018. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rengeteget segíthe, ha beszélsz róla valakivel, akiben megbízol, ha nincs iyen, hozzád közel álló személy, fordulj egy tanárhoz, kérdezd meg, mikor lenne ideje egy hosszabb beszélgetésre, hidd el, hogy nem fognak elutasítani, valaki mindig van, aki segít, csak KÉRJ SEGÍTSÉGET, mert különben nem tudhatják.

Egy szakembert is érdemes lehet felkeresni.

Jó, ha összeírod magadnak előre, hogy pontosan mik is nyomasztanak, hol akadtál el, mit gondolsz, mikor jönnek elő ezek a gondolatok, mi segít( ha csak egy kicsit is), ez azért fontos, mert így nem olyan megfoghatatlan a problémád.

Egy napló vezetése is sokat segíthet, ne a történéseket írd le, hanem a gondolataidat,érzéseidet, engem már többször átsegített a mélyponton.

Ja, és ilyenkor télen a fényhiány is ronthat a hangulatodon, menj ki a szabadba, ha csak tudsz, mozogj, sportolj valamit, nem tudom, hogy mennyit gépezel, de ha csökkented az időtartamot, az is segíthet, sokaknak ez okoz problémát.

2019. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!