Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Miért tart ilyen...

Mi lehet ez? Miért tart ilyen sokáig?

Figyelt kérdés

Több mint 8-9 hónapja tart a pszichotikus állapot nálam.

Nem akarok emberek közé menni, hogy ne olvassanak a gondolataimban, gyakran hallok hangokat, az utcán, házban embereket akiket elmondásuk szerint mások nem látnak, de ezt nehezen tudom elhinni, szerintem becsapnak és valamiféle összeesküvés lehet mögötte.

Gyilkossági és öngyilkossági gondolataim vannak attól, hogy már nem tudom irányítani a gondolataimat, csapongó, idegesít hogy nagyon rossz lett a memóriám, belassultam és hanyatlik a munkahelyi teljesítményem is.

Korábban borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak de ez most más lehet, ha ilyen hosszabb ideig tart? Pszichotikus voltam párszor (elvileg) de az 1-2 hét vagy napok alatt lezajlott.



2018. dec. 28. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom a drogelvonót! Ha mégse a drogok álnak a háttérben látogass meg egy pszichológust. Neki meséld el ezt a sztorit, itt ne várj csodát! Ha valaki elmondja mi lehet ez attól neked mem lesz jobb. Egy pszichológus majd elbeszélget veled, ez a munkája. Merj hozzá fordulni!
2018. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem drogoztam soha életemben!

Pszichiátriai kezelés alatt állok, illetve pszichológushoz is járok, de ők nem mondanak igazán olyat amitől összeállna a kép.

2018. dec. 28. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
Olvastál a skizofréniáról és el szeretnéd játszani, hogy az vagy? Gratulálok.
2018. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A két legjobb tippem:


1. Szedsz-e gyógyszert? Az antidepik, antipszichók tudják súlyosbítani is a tüneteket, ha az nem megfelelő neked, amit szedsz.


2. Mennyi ideje kezelnek a pszichiátrián? Bentfekvő vagy? Ha igen: előfordulhat, hogy rossz gyógyszert adnak be neked vagy rossz mennyiségű gyógyszert!! (velem megtörtént!) Azt javaslom minél hamarabb beszélj a kezelőorvosoddal! Nálunk volt vizit minden reggel, akkor a legaktuálisabb elmondani a problémát.


3. Ha eddig elzártad magad elől az érzéseidet lehetséges, hogy a terápia hatására, hirtelen mind a felszínre törnek és nem tudsz ezzel megbírkózni. Ilyenkor gyakori, hogy a tested úgy tesz, mintha a világ nem lenne valóságos, így próbál téged megvédeni.


Nam valószínű, de előfordulhat:


4. Mennyi ideje kezelnek a pszichiátrián (mármint ha bentfekvő vagy)? A borderlineosok többsége kifejezetten rosszul viseli a szigorú szabályokat. Illetve a privát szféra hiánya, a bezártság, a külvilágtól való elszigeteltség okozhat extrém, hallucinációkkal járó paranoiát. Főleg, ha a szobatársaid sem teljesen "épek". (engem pl. zárton az egyik szobatársan közelről nézett alvás közben, mindig arra keltem, hogy fölöttem szuszog. Szörnyű volt.)


5. Mennyi figyelmet kapsz az orvosaidtól? Kielégítő figyelmet szentelnek rád, vagy úgy érzed, hogy elhanyagolnak? Ez azért fontos kérdés, mert a pszichiátriai közeg, illetve a beteg emberek közelsége okozhat egyfajta rivalizációt azért, hogy az orvos figyelmét ki élvezhesse leginkább, hogy ki a "legbetegebb". Amikor egy beteg megkapja az orvosa figyelmét, olyan hormonok szabadulnak fel mint. pl. dopamin, szerotonin, endorfin, amik jóleső érzést biztosítanak. A borderlineosok esetében különösen fontos, hogy megkapják az orvosuktól ezt a jóleső figyelmet és törődést. Ha ez nem történik meg, akkor (ha nem is tudatosan), az állapotod tud romlani amiatt, hogy több figyelmet kaphass. Ezt felismeréssel és tudatossággal tudod kordában tartani.


#3, a hallucinációk több csoportba sorolhatók, enyhébb fajtái esetén a beteg részleges vagy teljes tudatában van annak, hogy amit lát, hall, érzékel nem valóságos. Illetve a teljes hallucinációt követően is felismerheti a beteg, hogy amit X idővel ezelőtt átélt, nem volt valóságos. A skizofrénia nem azt jelenti, hogy valaki hallucinál. Azt jelenti, hogy tévképzetei vannak (például azt gondolják ők Jézus reinkarnációi, vagy valaki megfigyeli őket elektronikai eszközökön keresztül stb.), és ehhez társulhatnak érzéki csalódások, hallucinációk is.

2019. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!