Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hamar kezd el hatni a...

Milyen hamar kezd el hatni a pánikbetegségre szedett gyógyszer?

Figyelt kérdés
Ha pedig fél évig nem szedtem, és most másikat kapok, mennyi idő múlva áll be? Magamtól abbahagytam, de most egy hónapja elkezdtem újat szedni, mégis gyakran nagyon rosszul vagyok.
2010. jún. 28. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem szabad ám azt abbahagyni! Mégegyszer ezt ne tedd meg, mert úgy nem hat. Szépen, folyamatosan kell szedni. Kinél hogy. Nekem anno azt mondta a Doktornő, hogy 3-4 hét, de 5 hétre lettem lényegesen jobban. Csak szedd a gyógyszert szorgalmasan! Be kell épülnie a szervezetbe, hogy használjon, de ez csak úgy megy, ha folyamatosan küldöd az adagot.

A gyógyszer is nagyon fontos, de mellette persze neked is tenned kell hogy jobban legyél. Kognitív terápiát kaptál/kapsz? Az kell a pánikra. Remélem a pszichiáter elbeszélget veled rendszeresen, mert hát fejben dől el minden.

2010. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első mondta. Szedd a gyógyszert és járj terápiára, csak úgy érnek a pirulák valamit :)
2010. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, nem mond az semmit. De én nemigen hiszek az agykurkászásban. Szerintem családi örökség.
2010. jún. 28. 19:30
 4/4 anonim válasza:
100%
A pirulákban is gondold meg hogy mennyire hiszel. A pánik önmagában nem öröklődik, ezt úgy képzeld el, mintha "megtanulnál" rosszul lenni amit terápiásan helyre lehet hozni ha jó szakemberhez kerülsz, érdemes körbeérdeklődni. A gyógyszerek csak a tüneteket szüntetik meg, és pont ezért ahhoz, hogy kézben tartsd a dolgot folyamatosan kell szedned őket, de amint teljesen megérted és megtanulod kezelni a pánikot jó esélyed van rá, hogy leállj róluk és teljesen tünetmentes legyél.
2010. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!