Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen típusú pánik betegség...

Az ilyen típusú pánik betegségre milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már egy jó ideje járok pszichológushoz, különböző helyzetekben, szituációkban kialakuló pánikroham miatt. Tulajdonképpen minden helyzetet már jó kezelek (kognitív viselkedésterápiával, meditációval helyrehoztuk), viszont a szociális szorongásom nem csökkent. Ez kivétel nélkül a mások előtti felszólalásban/prezentációnál, lányokkal (akik tetszenek) való interakció közben, illetve régi ismerőssel (nem baráttal) való összefutás közben lép fel. Állítólag nem látszik rajtam, de rohadtul ver a szívem és alig bírok beszélni meg figyelni arra, amit a másik mond, mert csak a pánikra tudok koncentrálni. Valaki hasonló helyzeteit milyen módszerrel oldotta fel? Köszönöm a segítő válaszokat előre is.

2019. jan. 3. 15:47
 1/3 A kérdező kommentje:
ja azt hozzá kell tennem, hogy rendszeresen sportolok, egészségesen étkezem, nem dohányzom. 26/F
2019. jan. 3. 16:04
 2/3 anonim ***** válasza:

A fóbiák egyszerűen kezelhetők,a szociális fóbia kivételével. Ez utóbbihoz leginkább a hipnobehaviorista módszer a legalkalmasabb.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=238s

2019. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En is igy voltam ezzel es es ugyanazokat a tuneteket eltem at, mintha en irtam volna. Ugy kuzdottem le hogy kituztem olyan celokat amik boldogga tesznek es erdekelnek es csak arra oszpontositottam, pl elmentem alkatreszert az automba es kozben arra gondoltam milyen jo lesz ha kicsrelem az ujra es ujra jol fog menni es maga a gondolat mar boldogga tett. Ha valakivel talalkoztam az utszan mielott szorongani kezdtem volna elovettem ezt a gondolatot es felszabadultam ellazultam nyugodt maradtam igy teljesen normalisan tudtam beszelgetni. Szoval celokat kell kityzni de csak olyanokat ami nem eroltetett hanem ami felvidit boldogga tesz. Azt gondolom ez felel meg a legjobb antidepresszansnak is. Ja es meg annyit hogy soha ne hagyd magad lebeszelni a celjaidrol.
2019. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!