Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe pánik betegségre stressz...

M.Inke kérdése:

Enyhe pánik betegségre stressz oldónak kaptam Frontin 0.25 Nyugtatót napi 2x felet! A nyugtató helyett ihatok-e citromfű és orbáncfű teát mivel gyenge nyugtatót szedek talán megfelelne ez is. Használjam továbbra is a frontint, vagy megteszi a tea?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha az orvos a frontint írta fel, akkor azt szedd.
2014. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az orvos mindig csak gyogyszereket irkal mikozben lehet van mas mobd is a gyogyulasra ...de koszi a valaszt! :)
2014. aug. 7. 17:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Ihatsz, Szabó György teáit ajánlom. Lassabban fog hatni ez tény. A Te dózisok elenyésző, majdnem placebó hatású.
2014. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves M.Inke!


A Frontin hatóanyaga meglehetősen erős hatású, csak kis adagban szedi, ezért érzi enyhének.

Jól látja a helyzetet, nem mindig kell bevennie a gyógyszert. A 0,25 mg. nagyon kicsi dózis; egy nagyobb termetű ember alig érzi meg.


Stressz oldására nagyon jó a citromfűből készült kivonat, tea, vagy tabletta.

Az orbáncfű is segíthet a stressz oldásában úgy, hogy emeli a hangulatot. Ennek a teáját, vagy a tablettáját javaslom Önnek.


Az alvása rendben van?


Javaslatom:

-citromfű: reggel 1ek., 15p.-ig ázt. 1,5dl forrásban l. vízben

-orbáncfű: reggel 2tk., 15p.-ig ázt. 1,5dl forrásban l. vízben (Alternatíva: Remotiv)


Az orbáncfű hatására kicsit várni kell, a citromfű hatása gyorsan jelentkezik. Ezek mellett kerülje a kávé fogyasztását (mert növeli a pánikroham esélyét), valamint ne napozzon. Ha sokáig éri a napfény a bőrét, használjon naptejet. (Az orbáncfű fényérzékenységet okoz.)


Meg is próbálhatja akár a Jutavit Valeriana Harmony kapszulát az egyszerűség kedvéért. Reggel egyet vegyen be. Ha zavaróan elálmosítja, vagy túl erős, akkor használhatja altatónak :)


Ezekre a gyógynövényekre nem lehet rászokni. Használatuk jótékony hatást fejt ki az idegrendszer működésére, de a változást belülről kell meghoznia. Töltsön el a szabadban sokat, olvasson, legyen a barátaival.


Milyen helyzetek okozzák a pánikrohamot?


Minden jót,

dr.

2014. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szabó György teájánál nem kell jobb! Hiába ír a "dr.", már ha tényleg az (kétlem), ennyi szépet is jót, meg okosat. Ne napozzon meg stb. baromságokat inkább meg se halld. Na meg mekkora segítség, egy pánikbetegnek, az olvasson sokat. Miért nem azt írta doki, hogy ne stresszeljen? :D
2014. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem volt még pánikrohamom vagyis egyszer rosszul lettem elnehezedett az állkapcsom, megfájdult a fejem, hányingerem volt, hánytam, kicsit magas volt a vérnyomásom. Elmentem az ügyeletre ahol azt mondták front miatt van, de 4 nap után még mindíg fájt a fejem elmentem háziorvoshoz aki elküldött ideggyógyászatra ahol megállapította, hogy enyhe pánikbetegségem van. Akkor.irták fel a Frontint elkezdtem szedni de csak este egy felet! a fejem azóta nem.fáj ami szerintem azért van mert a 4 nap alatt nem ittam kv-t az 5. Napon viszont már igen! VIssza mentem a dokihoz aki azt mondta napi 2x felet szedjek! De mióta szedtem a gyógyszert légszomj és szorító mellkasi érzetem van !

2014. aug. 7. 20:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves nyhaza01.


Rendben, ahogy gondolja. Önnek ez a véleménye, nekem pedig ez. Lehet, hogy önnek az olvasás a nyálcsorgatást jelenti a szennylapok felett, de mondjuk egy nehezebb Wass Albert regény elolvasása, feldolgozása sokat ér.

A szociális tevékenységek a szorongás bizonyos fajtáit féken tudják tartani. A szabadban töltött idők alatt pedig az ember feltöltődik. Ehhez nem kell pszichiáteri diploma, remélem, ezt belátja.


Kérem, ne szóljon meg, hogy olyan dolgokat javaslok a Kérdezőnek, ami segítené a felépülését. Ön Szabó György teáit javasolja, én pedig azt, amiket ismerek. Konkrétan melyikre gondolt?


Ha ért a pszichiátriához, akkor nyugodtan beszélhetünk.


dr.

2014. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért kapott ilyen diagnózist, mert valamit rá kellett írni a papírra. Ha van tünete, éljen a gyógynövényekkel, amiket javasoltam, ha nincs, akkor pedig ne. Ennyi az egész, ön tudja.
2014. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves Dr. Köszönöm a válaszát!! még mindíg azon hezitálok merjeme nem bevenni a frontint :/ már megfőztem a citromfű teát mindjárt megiszom
2014. aug. 7. 21:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem nem szükséges. Most úgy érzi, hogy pánikroham közeleg?

2014. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!