Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelem, pánik érzés...

Halálfélelem, pánik érzés ellen mi jó?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta tartó halálfélelmet érzek, persze nem mindig ugyanolyan erősségben. Most csak úgy megélek az érzés mellett és nem hagyom, hogy felülkerekedjen, de régebben aludni sem tudtam miatta, eléggé hosszú időszakon át tartottak az alvászavaraim.

Szóval alapból nem is attól félek, hogy eljön majd az a nap, amikor az utolsó percet élem majd meg, mert természetesen erről (valószínűleg) nem fogok tudni, hanem az odavezető úttól és a halál utáni állapottól félek. Pl. mennyire fáj az, ha elüt egy kocsi, mivan ha vonat elé esek, ugye nem szűnünk meg a halál után létezni vagy semmi nincs utána? Tudom, hogy ezekre kb senki nem tud válaszolni, de ilyenektől parázom de nagyon.

A másik félelmeim azok, hogy betörnek hozzánk, kirabolnak, kigyullad valami az otthonunkban és ennek következtében a házunk is kigyullad, valamelyik szerettem súlyos baleset/betegség áldozata lesz vagy meghal, félek az idősebb rokonaim halálától, ... stb.

Tudom, hogy fogjátok tanácsolni az orvosi/pszichológiai segítséget, de már mind a kettőnél voltam.

Az orvos antipszichotikumokat és különféle nyugtatókat írt fel, a pszichiáter pedig megerősített, hogy félelmeim alaptalanok.

Valaki ment már át hasonlón? Korral és az évek előrehaladtával csillapodni fognak csapongó gondolataim és pánikszerű érzéseim?

Köszönöm, 21/L



2019. jan. 4. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Èn tudom milyen ez, en is pànikoltam, sokàig szedtem mindenfèle antidepresszànspkat ès nyugtatókat.Azok mind csak pillanatnyi megoldàs, arról nem is beszèlvd hogy mèreg, főleg egy nőnek.Miutàn èveken àt szedtem, (közben kijöttem Svàjcba dolgozni, azóta itt èlek)ès a szerek is jöttek velem, gpndoltam majd elszedegetem itt is...

Először is, orvos kell h ellenőrizze az embert ilyen szerek mellett, oda pedig nem jàrtam, idegösszeo.làst kaptam ès bekerültem a kórhàzba.3 hónapig voltam bennt hogy le tudjam tenni azt a sok szart ès a szorongàsaimon enyhìtsek.

Gyógyszert hála Isten azòta sem szedek nèha, szedtem be altatót de nem lettem újra a rabja.

3 ève vok tiszta!Nehèz volt!

A pànik ès a szorongàs csak enyhült.Most is nagyon aggodós vok,es mibdig bekèpzelem a legrosszabbat, de küzdök ellene.

Azt hiszem ezt màr soha nem fogom leküzdeni ès nem is leküzdhető csak enyhíthető.

Ha lehetsèges inkàbb pszichoteràpiàval de semmikèp se gyógyszerekkel, attól csak tompa leszel, de a problèma marad.

Lehet h van valami az èletedben amitől nagyon fèlsz gyerekkorod óta..lehet h csak azt kell megtalàlni ès dolgozni rajta.

2019. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor most is szeded a gyógyszereidet. Az mellett nem szabadna szorongásnak lenni. Lehet nem használ neked amit kaptál. Alternatív megoldásokat kell keresned. Legyőzhető a pánik, szorongás. Sok lehetőséged van tenni ellene.
2019. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tapasztalatom, szorongással, a pszichiáter felír neked valami SSRI bogyót ( [link] (jellemzően rexetin) amitől elvileg jobban érzed majd magad, sajnos ott is inkább csak tüneti kezelés megy,

nem megoldás keresése a problémára... :/


Amikor a pszichiáter felír valamit mindig nézz utána és ha problémáid vannak vele akkor kérj másikat!


pl.

[link]

MARADANDÓ PSSD (azaz SSRI szedést követő szexuális zavar) alakult ki, ennek esélye SSRI "gyógyszerek" szedése esetén elég valószínű, de hivatalos kutatási adatok alapján számszerűsítve


- fluoxetine 57,7%

- sertraline 62,9%

- fluvoxamine 62,3%

- paroxetine 70,7% (ITT A REXETIN, a harmadik legmagasabb valószínűségű)

- citalopram 72,7%

- venlafaxine 67,3%

- mirtazapine 24,4%

- nefazodone 8%

- amineptine 6,9%

- moclobemide 3,9%

A legmagasabb a szexuális diszfunkció előfordulása a

- citalopram 72,7%


-----------------------------


Teák! Ami ugyan nem gyógyszer szóval nem olyan erős a hatása, ellenben mellékhatása sem nagyon van az az alábbiak,

én első körben ezeket próbálnám ki a helyedben, ha nem válik be akkor marad az SSRI :(


- orbáncfű

- macskagyökér

- citromfű

- kamilla

- csalánlevél

- tejoltó galaj

- fehér akác

- borsmenta


- máriatövis

- galagonya termés


- jázmin

2019. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló problémákkal küzdöttem, de sosem jártam pszichológusnál. Mimdig a negatív dolgokon járt az eszem. Most 33 vagyok. Kicsit hipochander. Meg most is sokszor cikázik az agyam ilyen dolgokon. Szerető családban nőttem fel. Korábban mindig az gondoltam, Úristen, belehalnék, ha valamelyik szerettemet elveszíteném. A rossz gondolataim sokszor megvannak még, de az változott, ahogy a dolgokat látom. Sajnos apukám nemrég halt meg, súlyos beteg volt. Igen, kicsit belehaltunk mi is, de a védekező mechanizmus működik : túl kell élni. Sok jóval nem tudlak ellátni. Ez megszűnni nehezen fog. Érzem én is, hogy gyerekeim vannak. Inkább az változott, hogy amint előjön nálam, egyből próbálok elterelni, másra fondolni, hogy még véletlen se uralkodjon ez el rajtam.
2019. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

A pánikot és a szorongást leginkább azzal lehet oldani, ha egy jó (klinikai szakpszichológus, tanácsadó szakpszichológus) pszichológus elmagyarázza, hogy ezek a test természetes reakciói a hosszantartó megterhelésre, majd valamilyen relaxációs vagy meditációs technikát megtanít, és közben konzultációs vagy terápiás folyamatot épít fel veled.


Nem kell egy életen át szenvedni, a pszichológus erre van.

2019. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!