Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem a baj? 16/

Mi lehet velem a baj? 16/

Figyelt kérdés

11 éves korom óta minden évben (leginkább télen, olykor nyáron is) indokolatlan rossz kedv tör rám, ami hónapokra elhúzódik. Nincs kedvem semmihez és senkihez, csak egyedül akarok lenni, öngyilkos gondolatok kínoznak, fáradt vagyok és rengeteget alszom, ezzel ellentétben enni nem tudok. Sokszor úgy érzem mintha nem léteznék, vagy mintha csak egy álomban lennék.

Viszont alapjáraton egy jó kedéllyel áldott, bolondos, pörgős és vicces személy vagyok.

Járok pszichológushoz, szorongásom van.

Többen is mondták már a bipoláris zavart, de mivel nem a pszichológus mondta, ezért nem adok rá.



2019. jan. 4. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezted a pszichológustól ezt?
2019. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valójában már rengeteg témát átbeszéltünk,gyakoroltunk, de erre a kérdésemre nem kaptam még választ sosem.
2019. jan. 4. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosodhoz menj el! Szimplán D vitamin hiányod van... és menj el szoláriumba ;) vagy csak sétálj naponta fél órát, amikor süt a nap
2019. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%

Egy magyar származású világhírű pszichológusnak láttam egyszer egy videóját, hogy foglalkozott olyan fiatalokkal, akiknek az év egy bizonyos időszakában öngyilkos gondolataik voltak.

Megnézte a születési dátumukat, és abból visszaszámolta, hogy kb. mikor foganhattak.

Igazából arra jött rá, miután beszélt ezeknek a fiataloknak a szüleivel, hogy mindegyik abortuszra akart menni, pont abban az időszakban, amikor minden évben ezek a depressziós gondolatok előjöttek. Miután párban jártak pszichoterápiára, a szülők ezt elmondták a gyereknek, és megsiratták, megbeszélték, megszűntek ezek a depressziós időszakok.

Nem mondom, hogy nálad biztos ez az oka, de egy próbát megér.

2019. jan. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hasty ***** válasza:
60%
Kedves! A szolárium nem fogja pótolni a D vitamint a testedben! Ez téves! Télen megtehetsz azonban annyit hogy a gyógyszertárban vasarolsz D vitamint és amíg rossz az idő beveszed. Nem feltétlenül jelenti ez hogy bipoláris beteg vagy! A depressziós epizodnak isvannak hullámai. Mikor mélyebben- mikor jobban vagy. Én közepes depresszioval vagyok diagnosztizalva és nálam is akkor mélyül el amikor kezd rossz idő lenni (október-november) és tart egészen tavaszig (április-majus) aztán a nyári időszakban kicsit jobb. De a pszichologusod nem javasolt számodra egy pszichiatert? Hogy terkepezzen fel téged egy? Egy bipoláris betegnek óráról órára változhat a hangulata. Te ilyesmit észre veszel magadon?!
2019. jan. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!