Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra kinek mi vált be?

Depresszióra kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, a szüleim elhunytak rákban. Testvérem nincs, férjemmel együtt neveljük az autista kislányunkat. Rettegek attól hogy én is rákos leszek mert már kétszer végig néztem a betegség lefolyását. Voltam kivizsgáláson is de nem nyugtatott meg a negatív eredmény se. Pihenni nincs alkalmam mert vagy dolgozom vagy a gyerekkel vagyok, ott a háztartás, stb. Ha volt valaki hasonló helyzetben és bevált valami kérem írja meg. Nem tudok szabadulni a szorongástól állandó rossz kedvem van, néha sedacurt veszek be.
2019. jan. 5. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ami történt! De gondolj arra,hogy muszáj erőt venned magadon, hisz felelősséggel tartozol azért a kislányért,akinek életet adtál! Beteg, sosem fog teljes életet élni, de a lehetőségeidhez mérten meg kell adnod neki mindent, hogy ő boldog és nyugodt legyen! Biztos borzasztó, én csak iskola/gyakorlat miatt foglalkoztam beteg gyerekekkel, de hidd el érzik ha a hozzá közel álló emberek szomorúak! Nem mellesleg a férjeddel sem teheted meg,hogy magára hagyod depresszió miatt! Halál sajnos az élet része,ha betegség ha baleset ha spontán elgyengülés, gyászolni szabad és kell is, de attól az élet megy tovább, nem várja meg mig össze szedjük teljesen magunkat! Gyűjts erőt, muszáj megtenned a családodért, rákra ne is gondolj, én hiszek benne,hogy az ember képes bevonzani a rosszat...de viszont a jót is! sok erőt és kitartást!
2019. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dulsevia antidepresszáns, sport, relaxálás, meditálás, vidám zenék, filmek. És ami a legfontosabb: keress valamit, ami csak a tiéd, és semmi köze a munkádhoz, férjedhez, gyerekedhez. Ez önzőségnek hangzik, de nem az. Ha jobban vagy, ők is jobban fogják magukat érezni. Mire gondolok? Heti 1-2 alkalom amikor barátnőkkel kávézol, vagy sétálsz a természetben. Vagy gyűjthetsz valamit, kreatív hobbi, ilyesmi, amit szeretsz, szeretnél. Az a lényeg, hogy teljesen kikapcsoljon a gondokból.
2019. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A férjem is gyászol, az anyósom szintén rákban hunyt el nem és egy éven belül ez nagyon sok csapás volt nekünk. Van itthon egy általános csend, nyugalom, de a gyerek miatt korlátozott a lehetőség elég sok mindenre. Anyukám halála után még volt lehetőségem többet aludni, sétálni a szabadban, megnézni egy filmvígjátékot vagy zenét hallgatni, ezek segítettek a nehéz pillanatokban. De most más a helyzet. Próbáltam relaxálni is de valahogy nincs érzékem hozzá.
2019. jan. 5. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a depressziót orvos állapította meg, és ne írt volna gyógyszert? Fura lenne.
2019. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem rég, bocsi elírtam. Köszönöm a tanácsokat megfogadom és ment a zöld kéz :)
2019. jan. 5. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!