Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kettős érzéseim vannak. Többi...

Kettős érzéseim vannak. Többi lent. (? )

Figyelt kérdés

Nagyon szélsőségesen érzem magam. A kettős érzést az alatt értem, hogy egyszer nagyon elkeseredetten érzem magam, máskor van egy kis remény, ami félreteszi egy időre az öngyilkossági gondolataimat. (Soha nem voltam még ilyen állapotban, esküszöm iszonyatos!!) Szóval, egyszer nagyon lent vagyok, úgy érzem csak a halál a megoldás, egy napig sem húzom, képtelen vagyok küzdeni, nincs erőm semmihez. Nincs erőm megoldani a problémáimat. Ezen felül már a legapróbb dolgokat, nehézségeket olyan szörnyen élem meg, hogy nem akarok élni. Borzasztó bennem a félelem a jövő miatt. (Távoli és közeli értelemben is. A közeljövő pedig nem olyan nagy dolog, de nekem szörnyű. Mások könnyen megoldják, én pedig meg akarok miatta halni már, mert nem bírom!) A problémákra is tudom a megoldást, de semmi erőm és akaraterőm nincs hozzá.

Aztán fordul a kocka. Mégsem akarok most azonnal meghalni. Kíváncsi vagyok dolgokra, a szerelmem ott van mellettem. Könnyebbnek érzem a terheket. Úgy érzem, van reményem is egy kicsit, vagy csak nem veszem figyelembe a

következményeket. (Ez gáz, mert ha lent vagyok, akkor előjön a félelem a következménytől, vagy a következmény bánt, amit én tettem, miattam van) a kiváncsiságom nem nagy cucc. Érdekel a kedvenc bandám új lemeze, ami talán jövőre kijön, tegnap óta szakad a hó, és szeretnék élményeket onnan, kíváncsi vagyok, milyenre sikerült a matekdogám. Meg ott a szerelmem, akivel együtt fogok két év múlva élni. Kiváncsi vagyok, milyen lesz. Ezek hajtanak előre. Ekkor is meg akarok halni, de csak azután,hogy ezeket elértem, ami max három év. (Ja, ennyit jósolok magamnak).

Ilyenkor, ha kíváncsi vagyok, akkor rájövök, hogy a problémáim megoldhatók, nem is olyan nehezen. Csak tanulnom kell, csak ezt tennem, csak azt tennem. Szóval nem olyan gáz, csak erő kell hozzá.

De ha elhatározom magam, akkor mindig visszalépek, ahelyett, hogy megtenném, mert nincs hozzá akaraterőm, semmim. Ilyenkor megint nagyon lent leszek. A kis problémák nagyok lesznek, megoldhatatlanok, nyomasztóak. Ilyenkor azt érzem, meghalni jobb. Ilyenkor a szeretteim sem érdekelnek. A halálvágyam erősebb mindennél, mert azt a félelem, a gyengeségem hajtja. Ha lent vagyok, akkor nem tudok a jóra gondolni, önző leszek, mert nem érdekel másnak az érzése. Csak halnék meg.

Eddig a haláltól az mentett meg, hogy vagy nem sikerült, mert bejöttek a szobába, vagy a kíváncsiság mondott nemet. Tegnap a szerelmem miatt döntöttem el azt, hogy egy napot várok. Tegnap megpróbáltam, el is terveztem, stb.

Egyszer fenn, egyszer lenn. Nagyon gyorsan váltakozik a két érzés. Pár napon, pár órán belül. Most viszont percek alatt is változik, és egyfajta kettőség kezd kialakulni bennem.

Ez ellen mit tudnék tenni? Tudom, hogy abszolút nem normális, de mégis mi lehet ez? Ez már tuti valami mentális zavar. El fogok menni pszichológushoz, beszélek a szerelmemmel. ( Remélem, addig túlélem, mert irányíthatatlan az érzésem, nem tudom, meddig húzom még.) Egyre dhrvább, ami van. Mit tegyek ha lent vagyok? Úgy érzem, ha megint ott leszek, meg fogom tenni. Minél többször vagyok lent, annál nehezebb felfele törekednem. Tessék.. már magamtól is félek. Egyáltalán fogok még holnap élni?!



2019. jan. 5. 15:07
 1/7 TR75 ***** válasza:
A gyors hangulatváltozás általában nem utal bipoláris depresszióra. Depresszióra viszont utalhat, kiégésre is. És hát igen, pszichológus, vagy pszichiáter, de első körben érdemes lenne a háziorvosodnak elmondani ezeket.
2019. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés sajnos... Én eléggé érzékeny ember vagyok, ami a gyerek - és a tinédzserkoromnak köszönhető. Lelkileg állandóan megaláztak, bántottak - még lányok is, aminél nincs megalázóbb - és ezek az attrocitások súlyos lelki sérüléseket okoztak.

Állandóan ingadozik a hangulatom. Gyakran vagyok depressziós.

De valamennyire megtanultam kezelni, hogy mindig kitűzök valamilyen célt magam elé, aminek a megvalósítása minimum hónapokig tart.

Én azt mondom, tégy így te is!

Ne legyél öngyilkos, ha van kiért élned!

2019. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

második válaszolónak:

Elhiszem, tudom, hogy van kiért élnem. De ha belezuhanok a gödörbe, akkor semmi nem érdekel, csak halnék meg azonnal. Nagyon önző vagyok, ha meg akarok halni. Senkire nem gondolok ekkor.

A céljaimhoz, ha lennének, nagyon nincs akaraterőm. Ezért van az, hogy a kíváncsiság hajt. (Ha nem lenne, akkor már megöltem volna magam). Hogy gyűjtsek erőt az élethez? :(

Amúgy ha beüt nálam az elkeseredettség, akkor a kíváncsiság nem is érdekel.. pár napja még pont emiatt csak fontolgattam az öngyilkosságot, de most...

Most egyszerre van jelen a két érzés. Adok még egy napot magamnak. Hátha lesz velem valami jó is. Valami, ami színt visz az életembe. Eddig használt, remélem holnap is fog. De őszintén, már le*zarom a többieket, mi lesz utánam, nekem az már nem fog fájni.

Hát nekem tényleg meg kéne halnom. Éljen, aki akar. Ez egy játék, én vesztésre állok benne. Utálok veszíteni, elbukni, ki akarok lépni, nem akarok létezni :((

Egy napot várok. Egyet. Vagy nem tudom..ajj szenvedés az egész. Mit tegyek

2019. jan. 6. 00:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet BorderLine is.

Mindenképp vizsgáltasd ki nagad. Van amikor calamilyen anyag hiánya vagy többlete az agyban okoz ilyesmit. De akár gluténérzékenység is okozhatja.

Szóval naradj életben, és ezt a szörnyű állapotot meg kell szüntetni, okok keresésével, és megoldásával. A szerelmed biztosan segíteni fog ebben, vajon ő tudja ezeket a gondolataidat. Vele is meg kell oszrani, éy együtt a végére járni

2019. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mi ez, de nem akarok így tengődni. Így lehetetlen élni. Most rá kéne vennem magam a tanulásra. Hogyan?
2019. jan. 6. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, meg volt is szerintem tinédzserkoromban is, már 21 vagyok, itthon fekszem, már nem járok be melozni mert nincs kedvem és erőm ahhoz sem, pedig annyira nem is lenne rossz, de nem tetszik az egész élet, orvoshoz meg tuti nem megyek szarom le őket is, szóval remélem mihamarabb véget is vetek magamnak
2019. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az élet tele van lehetőségekkel. Bizonyos akadályok vannak, hogy eljuss addig, hogy te irányítsd az életed. Én még középiskolás vagyok és nem tudok tenni semmit, amíg nincs választásom. Csak azt tanulom amit akarok, és így meg tudom úszni az egészet. Jelenleg élvezem a szabadon töltött időmet, a sulit pedig szimplán felelősségből csinálgatom. Van téma ami engem érdekel, így azt fogom tanulni egyetemen. Az életemet én alakítom aszerint, hogy élvezzem. Aki nem képes kezdeni semmit a jövőjével, azzal nem lehet mit csinálni. Ja és egyébként én inkább örülnék ha lenne barátnőm
2019. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!