Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a tesóm baja?

Mi lehet a tesóm baja?

Figyelt kérdés

Szóval 3-man vagyunk lány testvérek. És a legkisebb húgomon (14 éves) észrevettem nagyon erős hangulat ingadozásokat...

Ma például egyik pillanatban mindenen röhögött, aztán egy teljesen ártalmatlan mondat után elkezdett mindenkivel ördibálni,bezárkózott a szobájába,erőből verte a falat (csurom vér volt a keze,meg hallottam hogy üti, de nem láttam) és pár óra múlva ugyan olyan vidám volt,mint amilyen alapvetően. Ez a helyzet már lassan 3 éve megy, de szüleim azt mondják, hogy szimplán kamasz (velünk sose voltak ilyen bajok). Néha pedig nagyon depresszívvé válik,ami sokszor hónapokig tart. Tudtommal még vagdossa/égeti is magát..

Pszichológushoz nem akar menni, amikor beszéltem vele erről akkor letámadott,hogy őrültnek állitom be! A családban van valami hangulat zavaros beteg, meg bipoláris is,lehet ő is az lenne?...



2019. jan. 6. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami biztos történik a háttérben, esetleg szélsőséges stressznek van kitéve valamiért...

Nem lehet, hogy bántják a neten, iskolában túl nagy a nyomás bizonyos osztálytársak részéről...?

Sok oka lehet.

2019. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Soha nem beszél semmiről... Ha megkérdezzük mi a baja, akkor annyit mond semmi. Konkrétan vele ékünk, de semmit sem tudunk róla...
2019. jan. 6. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Veszélyes a mai világban kamasznak lenni. Egész nap a telefonjukon lógnak, a netet böngészik, olyan FB meg insta oldalak vannak már, hogy te jó isten... bánatgram meg ilyen ökörségek, tele brutálisan depis idézetekkel, szomorú képekkel, önvagdosós emós képekkel, és ezek a kamasz gyerekek az ilyen oldalakon függnek...
2019. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én borderline vagyok, és nagyon ismerős, amit a húgodról írsz... :/ Ez persze egy személyiségzavar, és a 14 éves kislány még fejlődő személyiség - tehát róla még nem állítanak ki ilyen diagnózist.


Mindenképp állj ki amellett, hogy pszichológusnál a helye, és éreztesd vele, hogy kiállsz mellette, támogatod. Én ma már bánom, hogy nem mentem el 13 évesen pszichológushoz, mert akkor csírájában elfojthattam volna a dolgot, és megspórolhattam volna magamba sok átszenvedett évet, és még több dühkitörést, önbántalmazást.


23/N

2019. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!