Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfojtott dühöt, veszteséget,...

Elfojtott dühöt, veszteséget, sérelmeket mi módon lehet valóban elengedni?

Figyelt kérdés

A hangsúly a VALÓBAN szón van.

Ugye sokat halljuk, hogy engedj el dolgokat, meg hogy lépd át, ám ez valójában senkinek sem megy. Nem is mehet, mert ilyen nincs. Mit engedj el? Egy függést? Egy kötődést? Vágyakozást? Haragot? Fájdalmat? Akinek mégiscsak sikerül “elengedni” valami kínzó érzést, nem tesz mást, mint az ahhoz való érzelmi kapcsolódását figyelmen kívül hagyja, letagadja önmaga előtt, vagyis elfojtja. Elengedésről szó sincs. A psziché, a személyiség törvényszerűségei attól még, hogy nem ismerjük vagy tagadjuk őket, pont olyanok, mint a fizika törvényszerűségei: tehetsz rájuk, de attól még hatnak rád.


Nekem is ez a bajom. Volt egy párkapcsolatom, ami úgy ért véget, hogy nem lett megindokolva, sőt előtt kísérlet sem volt téve arra, hogy megoldjuk, megbeszéljük, ha valami nem stimmel. Egyedül kevés voltam az igyekezetemmel. Aztán utána több olyan női kapcsolatom volt, ahol csak a kritizálást, hibakeresést tapasztaltam, intimitást, meghittséget, tiszteletet nem. Régi családi dolgok is fortyognak bennem, stb.


Mielőtt bárki ellenem fordítaná, meg belém törölné a sáros lábát, szólok, hogy dolgozom magamon, igyekszem a szellemi autonómiát elérni, továbbá mindig kész vagyok egy önvizsgálatra, nem az a típus vagyok, aki mindenért mást okol és önsajnálatba burkolózik. Ugyanakkor vannak egyfelől egyértelműen méltatlan dolgok, illetve nem tudom az utat, nem tudom mit kellene tennem, hogy ne fortyogjak és ne cipeljem magammal ezt a sok szart.

Ami rossz lenyomatot hagyott és a mai napig feloldatlan: szülői kritizálások, el nem fogadás. Párkapcsolati kritizálások és indoklás nélküli szakítás 15 év után. Utána csupa olyan nő, aki a saját feszkóját rajtam vezette le. Én próbáltam békésen tűrni, próbáltam "ELENGEDNI" de csak a forytogás és a belső feszültség maradt meg bennem, amit szeretnék kivezetni, mert ez így nem állapot.


(Akinek csak bántó, visszafordító válaszra futja, ne fárassza magát, kérem, ellenben építő, korrekt válaszokat, tapasztalatokat szívesen olvasnék.)



2019. jan. 8. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de csak azért, mert neked nem sikerül elengedned dolgokat az még nem jelenti azt, hogy másnak sem megy. Magas fokú önismerettel, belülről fakadó önbecsüléssel szerintem igenis le lehet zárni, kellő munkával el lehet engedni minden régi sérelmet, dühöt, vágyakozást és függést, át lehet alakítani a hozzáállást.

Engem elég súlyos traumák értek gyerekkoromban is és fiatal felnőttként is, de ezeknek már nyoma sincs bennem, feldolgoztam és ténylegesen elengedtem, nincs elfojtva semmilyen negatív érzelmem, nincs fortyogás, nincs feszülség, ami hatna rám. Nem is gondolok már rá, amit tanulnom kellett belőle, azt már megtanultam. Rájöttem, hogy nem tartozom felelősséggel mások döntéseiért, nem engem minősít az, hogy bántalmaztak gyerekkoromban, nem engem minősít az, ha valaki szemét módon átvert. Az egyetlen, amit tehettem az az volt, hogy tanultam a saját hibáimból, amik ide vezettek, a saját hozzáállásom és viselkedésem csiszoltam, megtanultam mi az, amire oda kell figyelni a jövőben, megtanultam a saját viselkedési mintáim és tudtam rajtuk változtatni. Azóta úgy vagyok vele, hogy ha valamin tudok változtatni, akkor azért nem stresszelek rajta, ha pedig valamin nem tudok változtatni, akkor azért, az életem összes területén. Azt hozzá kell tennem, hogy nem ment egyedül idáig eljutni, több év terápia és rengeteg önfejlesztés segített benne. Lehet, hogy neked is érdemes lenne szakemberhez fordulnod, nincs ebben semmi szégyellnivaló. Kitartást kívánok.

2019. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akik fogékonyak bizonyos megközelítésekre azok megértik és tudják alkalmazni Carlos Castaneda műveiben fellelhető technikákat, gondolatokat, szó van benne elengedésről, kötődésről is.
2019. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az engedés nem azt jelenti hogy kitörlöd az agyadból, vagy amikor rá gondokaz nem érzel srmmit, hanem arról, hogy egyre kevésbé hasít a szívedbe a fájdalom amit régen átéltél.

Elengedni annyit jelent, mint kissé közönyösevbeb reagálni a régmúlt sebeire. Persze teljesen sosem fog begyógyulni,eltűnni. A testi sebeknél is mrad utána heg. Miért lrnne ez másként a lélekben?

2019. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

eleg nehez megtanulni !

nekem nagyon nagy dühkitoreseim vannak gyerekkorom ota. edesanyam szerint mar az oviban kezdodott... aztan rossz kapcsolatok nekem is voltak... az elfojtott erzeseim miatt viszont korhazban is voltam.

sajat tapasztalatombol ugy gondolom a lelkibeket onmagadban kell megtalalni. az embereknek az EGO-juk nagyon nagy, mindenki csak magara gondol es elvar a masiktol dolgokat ! egyfajta egyutterzesnek kell az emberben lennie, az akarat , hogy megertse a masikat, hogy hogy erezhet a masik fel ! ha megertem, h a masikfel miert nem akart velem lenni, ha kepes vagyok arra, h a masikfel cipojebe kepzeljem magam akkor konnyebb elfogadni a dolgokat !

a nok egyszeru lelkek ! - sokan mondjak bonyolultak vagyunk, de nem igaz - akkor vagyunk mergesek, ha nem erezzuk, h a masik fel tenyleg szeret! de azt egy olelesssel, kedves szavakkal meg lehet oldani !

sztem a legegyszerubb, ha a sajat lelkibekedet talalod meg.

Miert nem keresed meg azt a not, aki 15 ev utan kidobott es kerdezed meg nyugodt hangnemben, h akkor ez miert is nem mukodott koztetek? miert nem erezte azt ? - ne legyenek elvarasaid a valasszal kapcsolatban,a legtobb kapcsolat csak kihul.

en ugy gondolom minden kapcsolatban magadat is szeret egy kicsit ! (es most visszatertem az EGOhoz) , mert amit adsz es amit visszakapsz. Ha folyton csak te "adsz" , te teszel egy kapcsolatert , nem biztos, h hosszutavon benne maradsz. (Engem most pont egy ilyen kapcsolatbol dobtak ki - es oszinten 3 nap siras utan egy ko esett le a szivemrol ! mivel csak mindig en "adtam", sose kaptam vissza semmit ! Es mig egy ferfinak a szex kell a kapcsolatban, addig a noknek az intimitas ! )

Ha a gyokerekhez akarok visszamenni, sztem az emberi kapcsolataiddal van a gond, azt viszont csak te tudod megoldani ! Talan nyugodtan es higgadtan le kellene ulnod azokkal az emberekkel es tenni azert, h jobb legyen. A lelkibekednek biztos, h jobb lenne ! 32N

2019. ápr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!