Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az auralátás valóban szineszté...

Az auralátás valóban szinesztézia?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból olvasgattam ezt [link] és eléggé meglepődtem, hogy ezek szerint az auralátás szinesztézia. :D Mióta az eszemet tudom, mindenfelé látom, gyakran tárgyak körül is. Mikor mélyponton voltam, csak fehér fény volt. Régebben sem gondoltam semmi ezoterikus cuccra, igazából nem is foglalkoztam vele, csak úgy volt; mint ahogy azt sem kérdőjelezem meg, hogy miért lélegzem.

Más ilyesféle dolgot nem vettem észre magamon, legfeljebb azt, hogy gyakran egyszerű szavak nem jutnak eszembe, és csak a színükkel tudom leírni. De ez nem hiszem, hogy kóros lenne, mert nem én kapcsolom össze, hanem igazából is az a színe. Pl. a darabolt sárgarépát általában csak "sárgának", a borsót "zöldnek" hívom, stb... De szerintem ezzel semmi baj nincs, tök logikus.

Most tényleg szinesztéziás vagyok? És ha igen, az baj? :/


2010. jún. 29. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, lehet szinesztézia, vagy látászavar is akár.

Ha szinesztézia, akkor nyugodtan örülj neki, nem kóros, csak a többségnek furcsa. Kivált, hogy neked a szavaknak is színük van.

2010. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!