Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MBTI téma: Miben különbözik...

MBTI téma: Miben különbözik az egészségtelen Fi és Fe funkció?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztaltam eddig a való életben, hogy az egészségtelen Fi abban nyilvánul meg, hogy az ember kétségbeesetten "különleges" akar lenni, míg az egészségtelen Fe túlzott megfelelési kényszert idéz elő: az illető folyamatosan dicséretre vár, túlságosan ad mások véleményére, azt akarja hogy kedveljék és kétségbeesetten be akar beilleszkedni egy adott közösségbe.

Ezen kívül, szerintem az egészségtelen Fi-t használók rá akarják erőltetni a saját nézőpontjukat/erkölcseiket a többi emberre, míg az egészségtelen Fe-t használók hajlamosak kétszínűnek lenni, azt mondani, amit a másik ember hallani akar, mert így jobb színben tűnnek fel, a valódi véleményüket meg megtartják maguknak.


Egyetértetek velem?

És ti mit tapasztaltatok, hogy néz ki ennek a két F-funkciónak az egészségtelen verziója?



2019. jan. 11. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egészségtelen Fi fő ismérve az énközpontúság, ezen belül is a "szegény pici én"-szindróma, akármit mondasz neki, azzal csakis őt akarod bántani, sőt, minden ember azért csinálja, amit csinál, hogy rúgjon belé egyet, hogy neki rossz legyen, hogy a cselekedete rá akármilyen hatással legyen. Mindig csak ő, ő, ő, ő, ő. És ez nem feltétlenül úgy mutatkozik meg, hogy különleges akar lenni, vagy kimondja, hogy ő az... hanem, nagy jelentőséget kezd el tulajdonítani saját magának, annak, amit ő csinál, míg amit más csinál, az nem ér semmit se, ami őt éri az a világ tragédiája... Összességében hasonló viselkedésmintákat produkálnak, mint a nárcisztikusok.


A Fe az meg átmegy kavarógépbe, ő tudja, hogy mi a legjobb mindenkinek, és nem lehet leszerelni, keresztülviszi azt, mert egyedül ő az, aki X problémát meg tudja oldani. ':D Ha arról van szó, hogy előrébb mozdít, ha arról, hogy ő most "megbüntet téged", hogy tanulj belőle... az a mániája, hogy ő a földre szállt angyal, aki mindent másokért tesz, aki mindenben önzetlen, közben meg főként csak szükségtelenül manipulálja a környezetét. Azért, mert neki van kell ez, mert neki lesz tőle jó, hogy mindenki azt teszi, amit ő a kis fejében kigondolt.

2019. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Fi magába roskad, a Fe manipulál.
2019. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!