Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek aspergeresek...

Szerintetek aspergeresek érezhetnek szekunder szégyent, vagy a lentebb leírt „kellemetlenséget”? Ez jellemző lehet?

Figyelt kérdés

Szekunder szégyen: a kínosságnak az az érzése, ahogy feláll az ember karján a szőr, végigfut a hideg a gerinc-tájon, valaki más zavarba ejtő helyzete, vagy teljesítménye miatt érzem magam így. Valaki más miatt, tehát másodlagosan érzett szégyen.


Második:

"Amikor találkozol valakivel, mész felé, már messziről nézitek egymást, 15-ször köszönsz, de még oda sem értél, kínosan vigyorogsz, vagy direkt oda sem nézel, igen, az a felhő pont érdekes, vagy komoran kémleled az út másik oldalán lévő épületet, lesütöd a fejed, magad mögé nézel, megnézed hány óra..." --> Mert nem vagy benne biztos, hogy ismered, vagy csak hasonlít valakire, akit ismersz, és kínos ha nem köszön vissza, de az is ha nem köszönsz amikor kéne.



2019. jan. 11. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aspi vagyok, mindkettő eset nagyon gyakran előfordul, de az első naponta többször is.
2019. jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, keresgéltem ilyesmi témában, de nem tudom, hogy van pontosan angolul ez a kifejezés és ezért nem jártam sikerrel.
2019. jan. 12. 12:59
 3/3 anonim válasza:
100%

seconhand embarrassment a neve angolul :) a linken vicarious, de szerintem a secondhand köznapibb


[link]


A másodikat szerintem sokan csinálják, nyilván azok, akik egy kicsit visszahúzódóbbak. Én nem gondolom, hogy kínos, ha ráköszönsz valakire, aztán kiderül, hogy csak hasonlít egy ismerősödre. Velem pont pár napja történt, hogy rám köszönt egy pasas, de eskü, nem ismertem. :D Nem kínos ez, összekevert valakivel, megesik. :)

2019. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!