Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hisztrionikus személyiségzavar...

Hisztrionikus személyiségzavar miben különbözik a nárcizmussal?

Figyelt kérdés
Mi a különbség bennük. Tudtommal ugyanaz nem?
2019. jan. 17. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem sok, csak másban találják meg az érzelmi táplálékot, és más módszertannal próbálnak hozzájutni.


– A nárcisztikus ember a szeretethiányon alapuló önbecsülés-hiányát úgy pótolja, hogy felülírja azt; ő maga diktálja, hogy ő milyen szép és jó, és a külvilágnak ezt kell visszaigazolnia. Ha nem igazolja vissza, akkor arra ő nem úgy reagál, hogy magába száll, hanem bedühödik és kikéri magának az igazságtalanságot.


– A hisztrionikus személy viszont sokkal inkább előidézi a visszajelzéseket, fontosabbak számára, ő bizonytalan a saját értékeit illetően.


Személtetőleg:

– Nárcisztikus: "Úgy volt, hogy nem vagyok elég jó, de márpedig én jó vagyok, és elmehetszajóku… ha nem így gondolod."

– Hisztrionikus: "Ide nekem minden jót, hogy érezzem, hogy elég jó vagyok. Gyere béjbi, mutasd meg, milyen jó vagyok, azzal, hogy élvezed, hogy milyen jó vagyok. Nem élvezed?! Akkor nem vagyok elég jó?! Akkor elmehetszajóku..."

2019. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!