Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbálok erőlködni, de nehéz....

Próbálok erőlködni, de nehéz. Egyszer fenn, egyszer lenn. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20/F


Tegnap óta nagyon rosszul érzem magam, sírtam, depressziós voltam, rosszul is aludtam tegnap éjjel, lehet ez is közbe játszik. Kivagyok tisztára abból, hogy tegnap rosszul aludtam csak 2-3 órát ez nagyon letett engem lelkileg. Szüleim szerint ez butaság ez végett bánkódni, mert félek, hogy mi bajom lehet attól. Tegnap a szüleimmel beszélgettem, hogy nincs senkim, se barátok, se barátnő, hogy csak ők vannak nekem, és ez így is van. Megkönnyesztem, csöpögtek a könnyeim, nagyon érzékeny vagyok, csak saját bajommal vagyok elfoglalva.


Máma reggel is olyan más közérzet volt körülöttem, sajnáltatom magam, csak sírnék. Aztán ez átmegy, de legrosszabb az este. Munkába járok, de ez valahogy nem segít. Magam dolgozom, nincs kivel beszélgetnem.


Voltam a háziorvosomnál, mert múltkor is alvászavaraim voltak, nem mindig van ez. Kiírt altató tablettát, nem vettem ki, mert olyan tablettáktól félek.


Anyukám Lexaurint mondott, hogy vegyek be fél tablettát, nem vettem be. B12 mondott, azt se vettem be, mert olvastam neten olyan dolgokat, hogy inkább nem vettem be. TREND relax STAR tablettát bevettem tegnap este, és aztán későbbet teát.


Szerintetek mi lehet a gond? Szedjek össze-vissza mindenféle nyugtatót? Én szedek nyugtatót, de jobb lenne, ha keverném? Nem érzem magam a bőrömben, most is csak sírnék. Nagyon rossz az, ha nincs kivel kommunikálni a munkában.


2019. jan. 18. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem gyógyszert max. orvos utasítására szedj. Rengeteg lehetőség van arra, hogy kikerülj ebből az állapotból. Önismereti tréningek, hit elmélyitése, ha van hited, motiváló könyvek, videók, lélekemelő filmek, zenék. Ha egyedül nem boldogulsz, mindenképp kérj segítséget szakembertől. Ha csak a pirulákban bízol, akkor is kezdj enyhe feszültségoldókkal. Citromfű, macskagyökér, Sedatif pc.

Én 10 éve kűzdök depressziós periódusokkal. A gyógysurrekig, nyugtatókig hála Istennek még a középsúlyos fázisokban sem kellett eljutnom. Nem volt könnyű, de túljutottam rajtuk ezek nélkül.

Sosr feledd, a lelked a testeden keresztül üzen neked, hogy valami nem oké az életedben. Figyelj oda rá.

Én a helyedben megpróbálnék rájönni, hogy van- e konkrét oka a lehangoltságomnak. Ha igen, változtatnék rajta, egyedül, vagy segítséggel, amin nem tudok változtatni, azt meg igyekeznék elfogadni.

Ha nagyon nem boldogulsz egyedül, ne szégyellj segítséget kérni pszichológustól, pszichiátertől.

2019. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mai előző kérdésedhez írt probléma lesz a gond: stresszeled magad mindig folyamatosan, mindenen, az agy nem tud kikapcsolni és nem tudsz aludni.
2019. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

19:12: Van hitem, hiszek Istenben, járok templomba. Szeretnék segítséget a szüleimtől, hogy elbeszelgetni velük, nem csak akkor amikor depressziós idoszakom van. Elbeszélgettünk.


Szüleim is ezt mondják, hogy valami bánt. Igen bánt, de már nem foglalkozom azzal ami bánt.


Nincs erőm, hogy valamin bánkódjak. Bántanak dolgok, de tovább lépek.

2019. jan. 18. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem lépsz tovább. Szerintem ne háziorvoshoz menj ilyen gonddal hanem keress fel egy pszichológust. Ha ő azt látja hogy szükséges a gyógyszer továbbküld pszichiáterhez. Nagyon jó, hogy beszélgethetsz ilyenekről a szüleiddel, de ők nem szakemberek.
2019. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lépek tovább. Egyszer ugyanilyen állapotban voltam és rendes nyugtatókat szedtem, 5 éve ezelőtt, de akkor még rosszabbul voltam, most csak a kezdet. Lehet akkor az elején nem akartam magam kezeltetni, erőlködtem aztán beleestem egy mely depresszióba amiből ki is jutottam hála a jo Istennek. De akkoriban tudtam aludni, nem voltak alvasproblémáin. Most amit az anyukám megmond milyen gyógyszert vegyek be azt beveszem. Mivel még az elején vagyok, jobb az elején kezeltetni magamot mint arra hagyatkozni, hogy erős vagyok.
2019. jan. 18. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!