Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam meg anyukámnak,...

Hogyan mondjam meg anyukámnak, hogy pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunkkal minden rendben, és sok mindent elmondok neki. Viszont nem az a megnyílós típus vagyok, nem szeretem, ha az emberek látják/tudnak a gyengeségemről, és nem tudok tenni ez az érzés ellen.

+ nem szeretném, hogy aggódnia kelljen miattam

de úgy érzem hiába próbáltam, nem tudom egyedül megoldani a problémáimat. És bár nem lesz egyszerű,de úgy érzem, legegyszerűbben egy pszichológusnak tudnék megnyílni



2019. jan. 23. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
"Anya! Pszichológusra lenne szükségem!"
2019. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nem merem ezt így kijelenteni.

Főleg, hogy mikor próbáltam rá célozni utóbbi időben, hogy nincs minden rendben.

Egyből azt mondta, hogy mégis mi bajom lehetne, mindenem megvan, olyan ne merj panaszkodni hangsúllyal. Félek, hogy nem venné komolyan, vagy dühös lenne. Úgy veszi le amikor próbálok ilyesmit szóba hozni, mintha elégedetlen lennék az életemmel, vagyis azzal amit ők nyújtanak, pedig nyilván nem erről van szó.

Általánosban párszor elmentem a tudta nélkül az iskolapszicholohushoz, viszont középiskolában nincs jó híre + félek h kiderülne. Meg tudnám oldani, hogy úgy megyek el pszichológushoz, hogy ne tudják meg a szüleim, és elintezhessem ezt egyedül, az lenne a legjobb. Viszont nem tudok egyedül keresni pszichológust. Irtam ki ezzel kapcsolatban kérdést de nem jött rá hasznos válasz, így nem tudom mit csináljak

2019. jan. 23. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy hangzik, mint egy olyan kapcsolat, amivel minden rendben van.


Pszichológust miért nem tudtál egyedül keresni?

Kéne hogy legyen körzeti, ahova ingyen elmehetsz.

2019. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez van, annyira próbáltam mindig elmondani valahogy anyámnak nem vagyok jól érzelmileg, de nem értette meg. Azzal vágott vissza mindenem megvan, nagyon jó helyzetben vagyok, vannak akik még enni sem tudnak. Nem tudtam erre mit mondani.

Nálam most már odáig fajult a helyzet, hogy már mindenen elsírom magam, mert semmit se bírok elviselni. Apám meglátta rajtam, együtt elmentünk házi orvoshoz, majd onnan pszichológushoz. Nagyon örülök hogy segít. Nem gondoltam volna, de én sem az a megnyílós típus vagyok.

Amúgy én adnék neked egy tippet, ha van a családodban olyan aki megért téged és bízol benne, el tudja mondani anyádnak mi van veled, akkor próbáld meg így közvetetten. Másik családtagodnak, közeli rokonnak próbáld elmondani, aki tényleg tud segíteni.

2019. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!