Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvoshoz forduljak...

Milyen orvoshoz forduljak szorongásos zavarokkal?

Figyelt kérdés
Egészen kiskorom óta van generalizált szorongásos zavarom és most jutottam el odáig, hogy nagyon rosszul érzem magam és nem bírom ezt így tovább. Próbáltam beszélni erről a szüleimnek, mondtam, hogy segítségre van szükségem, de nem vesznek komolyan, nem értik, konkrétan hülyének néztek. Anyám vett valami vitaminokat és hozzám vágta azzal a szöveggel, hogy "vegyél be egyet, ha úgy érzed, hogy hülye leszel". Szóval úgy döntöttem, hogy akkor egyedül vágok bele, mert szeretnék jobban lenni és gyógyulni, de fogalmam sincs, hogy merre induljak el. Beszéljek a háziorvosommal vagy egyből kérjek időpontot a pszichiáterhez? Esetleg pszichológushoz? Maszek sajnos nem játszik, mert nem tudom miből fizetni.
2019. jan. 24. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Old meg magadban ezt a problémát, mert ha pszichiátriai rendelésre utal a háziorvos, akkor ott antidepresszáns meg egyéb agytompító gyógyszert fogsz kapni, amitől még több bajod lesz! Sétálj sokat, kapcsolódj ki, nevess sokat és kúráld ki magad gyógyszerek nélkül. Esetleg Magne B6-ot szedj, az nem árt, de ezen kívül mást ne szedj!
2019. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos nem hiszem, hogy ez így működni fog. Több mint 10 éve próbálom megoldani magamban ezt a problémát, de ahelyett, hogy javulna a helyzet, egyre csak rosszabbul leszek. Lehet, hogy egy kis séta meg egy kis kikapcsolódás segít, de magát a problémát nem oldják meg, ezt sajnos már megtanultam. :/
2019. jan. 24. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Depressziós vagy, amire legjobb recept ha lefoglalod magad és mindig csinálsz valamit hogy ne legyen időd gondolkodni. A pszichiáter csak gyógyszert ír fel amiből haszna van, de a bajod nem érdekli! Ha jót akarsz magadnak akkor nem mész orvoshoz, pszichológussal is beszélgethetsz, de annak sincs értelme. Pénzkidobás, az az opció is.
2019. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Fordulhatsz a háziorvosodhoz is ( én ezt találnám szerencsésebbnek ), vagy mehetsz közvetlenül a pszichiátriai szakrendelésre is. Én nem értem ezeket az embereket, akik lebeszéltek téged az orvos meglátogatásától. És az hogy gyógyszert ír fel, az orvos, természetes. A Generalizált szorongás gyógyítható betegség.
2019. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!