Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Social anxiety? Valakinek van...

Social anxiety? Valakinek van még? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Bővebben itt olvashattok róla(ha esetleg az angol neve nem ugrik be, magyarul nem tudom pontosan leírni):

[link]

Ha esetleg neked is hasonló van bajod, problémád van, akkor írj.

Ha tudsz rá megoldást, akkor segíts légy szíves :)

mert már szeretnék "meggyógyulni" :/ (vagy legalábbis jobbé tenni a napjaim és az életem) :)



2019. jan. 27. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szociális szorongás, szociális fóbia. Volt, kicsit még van. Erős szorongáson segíthet antidepresszáns, erős/közepes/enyhe szoc.szorongáson a gyakorlás, tréningezés. Beszélgetni előbb ismerőssel, aztán idegennel, előbb keveset, majd többet. Menni boltba, postára, szórakozóhelyre, emberek közé. Ha sokat gyakorol az ember, akkor a szorongás egy idő után csökken, majd kioltódik, elmúlik.
2019. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Nagyon régóta küzdök vele, de őszintén szólva, csak rosszabb lett a helyzet. Két éve egyetemista vagyok, itt konkrétan már örülök, ha napi egy mondatot beszélek. Lányként vagyok fiús egyetemen, úgyhogy alapból nem igazán szólnak hozzám, és mivel én képtelen vagyok kezdeményezésre meg amúgy is szociális fóbiám van, baromi magányos az egész. Elég nagy szenvedés, de nem tudok tenni ellene. Szerintem erre nincs gyógyír, talán pszichológus vagy sok-sok gyakorlás tudna segíteni :(
2019. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nálam az a helyzet, hogyha a barátaimmal beszélek és nincsenek idegenek a közelben, akkor semmi gond nincs, egyáltalán nem vagyok feszült. De ha pl. a metrón beszélgetek, akkor rohadtul kínosan érzem magam...

Ja és mindez egyáltalán nincs a neten, csak élőben tapasztalom ezt(esetleg akkor, ha befolyásol vmi fontos dolgot a való életemben, [ezt megint nehéz leírni, hogy mik ezek, fura] :D)

Buszon volt, hogy inkább nem ültem le az üres helyre, mert úgy is tudtam, hogy ilyenkor rengeteg idős ember utazik, és pár megálló múlva úgy is át kéne adnom a helyemet, ilyenkor általában elkezdenek velem beszélgetni, aminek kicsit örülök, de eléggé kínosan érzem magam, igazából nem is tudnám leírni szavakkal, hogy pontosan milyen érzést élek át, csak annyi hogy ez számomra rossz érzés. A családom nem igazán érzi át a problémámat, elkönyveltek visszahúzódónak... Ők rendkívül szociális emberek, képesek beszélgetni órákon át vadidegenekkel szinte bármiről :D Én meg abba is belepirulok néha, hogyha megszólít egy ismeretlen... Irigylem őket :D

De az talán szerencsés, hogy legalább a barátokkal/közeli ismerősökkel/családtagokkal tudok normálisan beszélgetni, anélkül hogy bármi rossz érzést éreznék(elpirulás, görcs, kézremegés, izzadás, stb.)

Bocsi, ha kicsit érthetetlen volt vagy fura, tényleg nehéz ezt számomra megfogalmazni, hogy mi a problémám :)

2019. jan. 27. 19:57
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"hogyha a barátaimmal beszélek és nincsenek idegenek a közelben, akkor semmi gond nincs, egyáltalán nem vagyok feszült."


Nálam is ugyanez. Hangos és beszédes vagyok baráti körben, be nem áll a szám, folyton nevetettem őket. Idegenek között meg mint egy kisegér. Neten nekem sincs problémám, simán írom ezt a hozzászólást, minden gond nélkül.

2019. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
szia! Én is ezzel küszködök csak kicsit erősebb szinten. Néha jelentős pánikrohamok törnek rám mikor közösségbe kerülök még ha az iskolatársaimról van szó. Csak egy szűk baráti és családi körben érzem jól magam. Nekem az segített hogy írni kezdtem, olyan mintha kiírnám magamból a félelmet. Egy kis fejlődést érzékeltem az elmúlt 2 hétben szóval hatásos.
2019. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Egy átlagos mai fiatal vagy, manapság az emberek elszoktak ezektől a helyzetektől, nem igazán jellemző, hogy idegenek beszélgessenek egymással buszon, boltban akárhol. Ha igen, ott mindkét vagy az egyik fél nem fiatal, ők már nem ebben élnek. Nagyon extravertáltnak kell lenni hozzá, hogy valaki ezt manapság élvezze.
2019. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Jelen! Legjobb megoldás, hogy elfogadod magad. Illetve akár nyíltan vállalod (az amúgy nagyob gyakori) problémádat.

Ha ez meg van, vele együtt a tünetek is enyhülnek

2019. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Megint én, 7.

Hát igen, az egyetem és gimi nekem is kemény volt. Szerintem legtöbbünknek ez a lenehezebb időszak. Kitartást annak aki most csinálja!

2019. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
És én is pirulok mindem sz@ron... Sajnos nálam ez már egy másik, ún. eritrofóbiává nőtte ki magát. Úgyhogy emiatt talán még jobban is szenvedek, mint az alapprobléma miatt. Mert az izzadás, remegés is kellemetlen persze, de ez nagyon szembeötlő. Emiatt szégyellem és ez generál egyre több és több pirulást. Ezzel is nagyon kellemetlen együtt élni, de úgy érzem már ebben is van javulás. (Pl. az is nagy dolog, hogy erről tudtam most írni)
2019. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Pth.

Thalassaház, sok betegnek segített már.

2019. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!