Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha reggel kellene szednem a...

Ha reggel kellene szednem a gyógyszert, mennyire tragédia, ha este szedem?

Figyelt kérdés

Egy antipszichotikumról van szó. Próbáltam reggel szedni, de borzasztóan álmos és használhatatlan lettem tőle, ami nyilván, elmúlna 2-3 hét után, de már egy nap is kínszenvedés volt, ezért gondoltam lefekvés előtt veszem be, hogy napközben ne érződjön az altató hatása.


Ez mennyire bajos? És egyébként mitől függ, hogy reggel vagy este kell beszedni egy gyógyszert?


2019. jan. 28. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Ha a valami gyógyszert kell szedned ami az érzéseidet befolyásolja azt azért kell reggel bevenned, hogy napközben jól érezd magadat töle. Èjszaka mikor alszol nem, kell, hogy hasson, és napközbenre már nem fog hatni...


Pl a lányomnak allergia gyógyszert kellett szednie, és azt este. Mert a mellékhatása a fáradság. De a kiütések eltüntetésére volt, az meg éjszaka is jó ha hat, de a fáradság jobb, ha éjszaka van.


De a te gyógyszered nem hiába okoz fáradságot, mert az a szellemedre van.

2019. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

A gyógyszernek éppen az a célja, hogy NAP KÖZBEN érzödjön a hatása, különben fölösleges lenne használni.

Ha este szeded be, akkor esetleg jobban alszol, de azokra a problémákra, amire kaptad, nem hat, mert azok nappal lépnek fel.

Viszont ha ennyire fáradt, álmos leszel töle, akkor menj vissza az orvoshoz, mert vagy az adagoláson kell változtatni, vagy másik gyógyszer lenne jobb neked, de AZT csak az orvos tudja eldönteni, hogy neked mi jöhet szóba és milyen dózisban.

2019. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal tudok érvelni, hogy ez elméletileg egy hosszútávon ható gygógyszer. Tehát ma hiába veszem be, nem fogom érezni a hatását, több hét kell, mire elkezd hatni, mire megtelítődik vele a szervezet és mire megszokja, ezért gondolom, hogy végülis tökmindegy, hogy este vagy reggel, nem? A lényegnek nekem a rendszeresség tűnik.
2019. jan. 28. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túlméretezett az adagolás, talán felezni kellene a reggeli bevételt. Az egyéni érzékenységet, gyógyszerhatást, lebomlást az orvos nem tudja előre látni ezért csak a gyógyszergyár által (embereken történt felmérések alapján) javasolt adagolási útmutatóra tud hagyatkozni.
2019. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is antipszichotikumot kaptam, amitől átaludtam az egész napot, éjjel meg kukorékoltam. Elmondtam a dokinak és simán áttette estére a bevételt. Amúgy ha 24 órán keresztül hat egy gyógyszer, akkor kb mindegy, hogy mikor veszi be az ember, de azért beszéld meg az orvosoddal.
2019. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%
Az EGYETLEN értelmes megoldás, ha az ORVOSODDAL beszéled meg a problémát!
2019. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!