Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer hirtelen abbahagyása...

Gyógyszer hirtelen abbahagyása miatt van?

Figyelt kérdés
Sziasztok,Cipralexet (és frontint) szedtem már 2 és fél hónapja (a frontin 0.25 felét 1x még mindig szedem esténként),de annyira rosszul lettem a végére,a depresszió legrosszabb formája,öngyilkossági képzelgések,minden előjött,hogy hirtelen nem vettem be másnap,és varázsütésre estére hihetetlen nyugalom árasztott el.Ma 1 hete,hogy hirtelen hagytam abba a Ciprát,és most ebben a 2 napban jelentkezett a szédülés,koordinációs zavarok,gyengeség,mintha kótyagos lennék kicsit,és alig van erő a lábamban.Reggel sokáig megyek körbe mire elkészülök,mintha másnapos lennék,néha lever a víz,légszomjam van.Migrén szerűség is jelentkezett tegnap,de már elmúlt.Ahogy utánaolvastam,ezek elvonási/elhagyási tünetek lehetnek.Ezzel egyet is értek mert pontosan ezeket érzem,amik le voltak írva..csak azt nem tudom,hogy ez 2 hónap után is lehetséges? Van aki évekig szedi és utána hagyja ott a gyógyszert,de én csak majdnem 3 hónapig szedtem és jelentkeznek ezek a dolgok.Lehet azért mert nem fokozatosan hagytam ott? Most már erős leszek,pár nap és el kell múlniuk,ha emiatt van,legalább gyógyi mentes leszek.Tapasztalatok?

2019. febr. 7. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, attól. Nem szabad hirtelen elhagyni az ilyen gyógyszereket, mert elhúzódó és/vagy súlyos elvonási tüneteket okozhatnak. Elsősorban egyéni genetika határozza meg, hogy meddig fognak tartani a tünetek. Ez 1-2 héttől 1-2 évig (!) is tarthat, de a benzodiazepin nyugtatók veszettebbek.
2019. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Igen a benzók valóban hülyébb dolgok..:D de azzal már talán nem lesz nagy gondom,a legalacsonyabb dózis felét veszem be naponta,ezt is eltervezem hagyni.Addig bízom benne,hogy a cipralexet lerázom most már.
2019. febr. 7. 16:28
 3/7 A kérdező kommentje:
viszont legalább az életkedvem visszatért.Elég feltűnően a cipralex lehagyásakor..inkább választom a kótyagosságot egy kis ideig ,mint brutáls depresszióban szenvedjek a gyógyszer miatt.
2019. febr. 7. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul döntöttél. Épp mostanra szokott hozzá a szervezeted az antidepihez, és most abba is hagytad. Tutira visszajönnek a depis cuccaid, és akkor futva mész vissza a dokihoz. Csak akkor már nem azt kapod, és nem annyi lesz elég. A frontinnak ehhez semmi köze, de kérhetsz helyette Rivotrilt.
2019. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem túl hirtelen hagytad el. Most már bírd ki valahogy! Na ez az ártalmatlan SSRI antidepresszáns. Én majd bele haltam a mellékhatásaiba. Inkább a gyenge nyugtatót szedd, akár napi 2 alkalommal is, mert az könnyű letenni. A Frontint ha rám hallgatsz, most még nem teszed le. Előbb legyen stabil az állapotod.
2019. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat!! szerintem jol dontottem,nem akarok antidepresszansokon elni,meg idoben kiszalltam ebbol.Talalok mas megoldasokat.A frontint csak akkor teszem le ha ez elmulik.
2019. febr. 7. 19:28
 7/7 A kérdező kommentje:
es szerintem h ongyilkossagai gondolataim lettek mostanra es az agybol nem tudtam kikelni,nem eppen a hozzaszokast tukrozik..
2019. febr. 7. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!