Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már valakinek itt alvási...

Volt már valakinek itt alvási paralízise? Szeretném, ha mesélnétek róla, mit éltek át, hogyan élitek meg.

Figyelt kérdés
Nekem most volt másodszor,és rettegek tőle. Azt írták, hogy fiatal 16-17 éveseknél gyakori, én már lassan 30 leszek. Persze, senkinek ne legyen, csak nem kapok rá választ,miért van ez...

2019. febr. 7. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy miért van sajnos nem tudom ..nekem 22 evésen volt pont terhes voltam a lányommal elhiheted hogy még ijesztőbb volt és féltem már aludni is, tudtam hogyan fekszem ,hogy hol a kezem melyik oldalamon fekszem hallottam a férjen szuszogását de abszolút nem tudtam megmozdulni, megszólalni sem ,nagyon ijesztő az biztos,Én sem kívánom senkinek ,de volt olyan is hogy azt hallottam hogy a férjen beszel hozzám (ez délelőtt volt ,(a férjen dolgozni volt) Szóval nem volt othon én mégis mintha őt lettem volna előttem alni és kérdezed valamit én pedig nem tudtam megszólalni, töbször volt nekem is de már egy jó ideje nem ,és nagyon remélem hogy nem is lesz ,mert akkoriban volt h már a félelemtől sírva aludtam el . :( 23/N
2019. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

nekem heti szinten van, már nem zavar, megszoktam


a leggyakoribb eset, hogy azt álmodom, hogy egy sötét lépcsőházban megyek, ahol furcsa zajok vannak


elérem végre a kapcsolót, de már itt érzem hogy a testem nem reagál, félig fent vagyok, de az álom megy tovább


nyomom a kapcsolót, semmi nem történik, de a zajok erősödnek


végül az álomban is rámjön egy paralízis


kb 40-50 másodpercig fekszem így, majd egyszer csak egy hirtelen mozdulattal felébredek

2019. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%
Nekem valamikor kamaszkoromban volt először, és időnként előfordul most is, elmúltam 40. Semmi külön álom nem kapcsolódik hozzá, csak az érzés, hogy tudom hogy fekszem az ágyban, tudom hogy már megint ez van, de nem tudok mozdulni, nem tudok felébredni. Az én "trükköm" az évek alatt az lett, hogy úgy érzem az egyetlen mozdulat amire képes vagyok az hogy összeszorítom a fogaimat. Erre koncentrálok és így valamivel gyorsabban fel tudok ébredni belőle. De sokszor van hogy kénytelen vagyok lámpát gyújtani és virrasztani egy ideig, akármilyen fáradt vagyok, mert tudom hogy ha rögtön visszaalszom, újra kezdődik az egész. Volt hogy talán egy év is kimaradt, de előfordult hogy napokig egymás után minden éjszaka volt alvási paralízisem. Évekig azt se tudtam, hogy ezt így hívják, és nem csak velem fordul elő.
2019. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokszor van,de az előttem szólóhoz hasonlóan már hozzászoktam,én mostmár visszaaludni próbálok minél hamarabb ,nem megmozdulni (az úgysem megy). Félelemérzetem már nincs közben,csak kellemetlen inkább.
2019. febr. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2. Villanykapcsolós élmény nekem is van sokszor, álmodni is szoktam, hogy kapcsolgatnám, de nem történik semmi. :)

Mostanában nem szokott lenni paralízisem, de korábban gyakran volt. Én úgy éltem meg legtöbbször, mintha valaki, akinek emberfeletti ereje van, leszorítana, később már fájdalmat is okozott, én úgy éreztem, szándékosan. De nem féltem, csak bosszús voltam miatta, mindig próbáltam lerázni, de nehezen mozdultam.

Aztán volt Eredet szerű élmény is. Álmomban felkeltem, és járkáltam a szobában, de rájöttem, hogy álmodok, és próbáltam felkelni, de megint csak álmomban ébredtem fel, és ez így ment 4x, 5x, míg végül próbáltam rázni a fejem (nem ment), hogy ébredjek már fel végre igazából.

Nekem is volt olyan, hogy beszéltek hozzám, egyszer a falból jött a hang, mintha egy régi rádióból szólt volna egy férfihang, de hozzám beszélt, ismeretlen nyelven, amit nem értettem, de féltem tőle, mert tudtam, hogy gonoszságokat mond.

2019. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez általában felkeléskor vagy lefekvéskor történik. Ilyenkor az agyad felkel, de a tested nem így nem tudsz mozogni. Azért nem mert ha alszol akkor az agyad nem enged mozogni, így ha hirtelen felkelsz nem bírsz mozogni egy ideig. Egyébként van ennek sokkal rosszabb változata is, amikor nem tudsz mozogni az agyad meg akarja magyarázni, így ilyesztő lényeket halucinál amik vagy csak érzed h9gy ott vannak, vagy farkasszemet is nézel vele.
2019. márc. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is van. Nem is ertem azkkat az embereket akik tudatos almodashoz akarjak eloidezni. Legalabb is nekem rohadt egy erzes. Semmi latomas nem. Kapcsolodik hozza egyszeruen alig kapok levegot erzem a szemen teljesen lezarodik es nemtudlm kinyitni.. Neha annyira probalkozok mert bepanikolok hogy szinte erzem hogy felakad. Szoval utalom. Mostanaba nagyon sokszor van sajnos. Elalvas elott 3. 4 szer. Ha erzem hogy eleg faradt vagyok tudom baj lesz mert nekem akkor mindig jon 😕😕
2019. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5, a rádiós csakis Alastor lehetett! *-*
2020. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!