Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kognitív viselkedésterapeuta...

Kognitív viselkedésterapeuta ajánlás?

Figyelt kérdés

Kényszerbeteg vagyok, körülbelül 1 hónapja jelentkeztek a durvább tünetek, voltam már pszichológusnál, aki elküldött pszichiáterhez, aki nem indokolt gyógyszeres kezelést. A tünetek enyhültek, de sajnos alakultak ki újabbak, erősebbek. Főleg a meg nem történt dolgok beképzelése a problémám, illetve sokszor nem emlékszem dolgokra (pl. hogy megmostam e a kezemet).

Sokszor már a túlzott koncentráció miatt nem tudok figyelni a mindennapos, általános tevékenységeimre, ilyenkor pedig visszagondolva a legrosszabbat képzelem.

Hallottam erről a kognitív viselkedésterápiáról, van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy esetleg valami más módszer amit kipróbálhatnék, segítene?


Előre is köszi a válaszokat!



2019. febr. 9. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj egy másik pszichiáterhez, ez nem pszichológusi kompetencia. Mi az, hogy meg nem történt dolgok beképzelése?
2019. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Például egyik helységből a másikba átmenve, negatív gondolataim jönnek, miszerint a szám valamilyen koszos dologhoz, pl. fal/ajtófélfához ért. Ezt követően kényszeres, többszöri szájöblítéssel próbálom nyugtatni magam.
2019. febr. 9. 23:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez pszichiáterre tartozik, gyógyszeres kezelést igényel.
2019. febr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A SOTE-t szívből ajánlom.
2019. febr. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a főváros közelében élsz ajánlom a Nyírőt, van ott aki kifejezetten a kényszerekkel foglalkozik, pl. Csigó Katalin. Nem kognitív módszerrel dolgozik, de jó.
2019. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Csigó Katalint nem tudom elérni az interneten megtalálható elérhetőségek alapján. Valaki esetleg tudna segíteni?

2019. febr. 15. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!