Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral élők!...

Bipoláris zavarral élők! Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban vettem észre magamon a folyamatos hangulatingadozásaim. Van, amikor egyszerűen olyan boldog vagyok, hogy mindennek örülök. Egyszerűen mindenért hálás vagyok. Aztán bekattan valami, látok vagy hallok valamit és teljesen lehangolt leszek. Párom legutóbb megkérdezte mi bajom és csak kiabáltam vele. Nem tudom miért tettem.

Ha szedem a nekem felírt nyugtatókat (alvászavar) miatt, akkor nem vagyok ilyen.

Ezt mondtam pszichológusnak is, aki felírta nekem a gyógyszert, de csak annyit reagált "Ha rossz, növeljem az adagot".

A neten rengeteg dolgot olvastam ettől, kezdve attól, hogy csak női hülyeség, befejezve addig, hogy minden pszichopata bipoláris zavarral küzdött. Ezért is érdekelne egy ténylegesen ezzel diagnosztizált tapasztalata, úgy mindenről. Hogy birkózik meg ezzel? A körülötte lévök, hogy viselik? Természetes módszerek vannak rá? Mik pontosan a tünetei (mert a neten tényleg rengeteg dolgot összehordanak)? Hogy hat ki az életetekre?

20/L.


2019. febr. 10. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég kaptam bipoláris diagnózist. Az a furcsa, hogy nincsenek mániás szakaszaim. Mondjuk aludni nem tudok, de az a sima depresszióban is van.
2019. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Fontosnak tartom elmondani, hogy nem vagyok hiperaktív, ha jó kedvem van. Nem cselekszem meggondolatlan dolgokat. Nem élek kábítószerrel és szexuális élet terén sem csinálok észveszejtő dolgokat.

Nem sűrűn foglalkoztat a "minek élet" gondolat, igazából szeretem az életem.

2019. febr. 10. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom pszichiáterre gondoltál, aki írt fel nyugtatókat, mert a pszichológusnak nem ez a hatásköre. :) Az orvosod a legrosszabb fajta pszichiáter, nem vizsgál ki rendesen, csak felír nyugtatót, az meg, hogy növeld az adagot ha nem használ eléggé, szánalmas megoldás tőle.. Ha van rá lehetőséged válts minél hamarabb orvost (ha nem maszekhez jársz, akkor is egy gondozóban több orvos is szokott rendelni, próbálkozz náluk). Ha ez hosszú távon így folytatódik, főleg, hogy közben más tüneteid is vannak, amiket kezelni kellene és az orvos meg lesz*rja, akkor egy idő után egy idegbeteg zombi lesz belőled és sokkal rosszabb állapotban leszel, mint most.


A tünetek, amiket leírsz, nem csak a bipolaritásnak lehetnek tünetei, sokminden benne van a pakliban. Otthon magadnak nem fogod tudni diagnosztizálni, hogy mi a probléma, megoldani pedig főleg nem. Minél hamarabb keress egy normális orvost, aki tudja is, hogy mit csinál.

2019. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Válts pszichiátert gyorsan, mert ez a h.lye nem tud kezelni.
2019. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mesélek róla, mert most a depis fázisban vagyok.
2019. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A legközelebbi orvos 60 kilométerre van, tanulmányaim és munka mellett nem tudnék eljárni. Magánra pedig nincs annyi keresetem, sajnos.


Nem tudom mennyire fontos megemlíteni, hogy nálam ezek a lehangolt idők maximum 10 percig tartanak.

2019. febr. 10. 12:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Pszichológusra gondoltam, a környéken nincs pszichiáter.
2019. febr. 10. 12:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor hogy ír fel neked ennyi gyógyszert? De a tb-s pszichológushoz eleve csak úgy lehet menni, ha a pszichiáter beutal. Akkor most hogy is van ez? Nem értem.
2019. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!