Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lamolepből mennyit szedtek,...

A lamolepből mennyit szedtek, ti akik borderline-ra, vagy bipolárisra kapjátok?

Figyelt kérdés

Továbbá kérlek írjatok pozitív/negatív tapasztalatokat, személyes történet, bármi jöhet, minden érdekel! Arra kérlek Titeket, írjátok le

-mióta szeditek

-mit tapasztaltatok

-fiú/lány vagy

-mennyit kell szedned


Továbbá az is érdekel, mikor érezhető az érzelmi "stabilitás"(már akinek bevált), szóval mennyit kell várni a hangulatingadozás enyhülésére/esetleges megszűnésére(megszűnt teljesen nektek?)?

Tudom fura kérés, de ha nem indiszkrét, a testtömegetek is érdekel! (Fontos abból a szempontból, hogy mekkora dózisban írják fel)

Illetve egy relatívabb, személyesebb kérdés:

Nekem 75mg-ot írt az orvos amit holnap lesz 2 hete, hogy szedek. Ez relatíve sok vagy kevés(kezdő adagnak), vagy ha ez marad hosszú távon akkor sok vagy kevés?(relatíve, tehát csak véleményed szerint, tapasztalataid alapján stb..) Várhatok érdemi javulást e téren?

Én is megadom az adatokat:

18 éves lány vagyok, (sajnos!!) jelenleg 50kg(46 felett rosszul vagyok magamtól DE másoknál nem zavar, én nem kövérezek le senkit magamon kívül!)

Mint írtam 2 hete szedem

Reggel 25, este 50mg-os dózisban(első naptól ennyit szedek). A kérdést azért írom ki, mert semmit sem tapasztaltam(csak bevétel után fél órával enyhe kábulatot/bódulatot(álmosságot?) Ja és borderline-ra kapom. Egyéb gyógyszereim: frontin(napi 1 mg)

miagen(napi 30mg) 3részletben

olwexya(napi 150mg) este egybe.

Előre is Köszi minden választ!



2019. jan. 30. 03:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kis adagot szedsz. 100-400mg között van a napi ajánlott. Bipolárisra szedek 400mg-ot. Ez az egy vált be. Mellékhatása csak annyi, hogy álmosít, de semmi más.
2019. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-mióta szeditek - 6 hónapig szedtem


-mit tapasztaltatok - én csak a mellékhatásokat vettem észre tőle, memóriazavar, összekevertem a betűket, fáradtság, stb


-fiú/lány vagy - L


-mennyit kell szedned - 300 mg volt, fokozatosan emelve heti 25 mg-mal.

2019. febr. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az adag meg tutira függ testsúlytól is, nem mindegy hogy egy 50 kg-s csajszi szedi vagy egy 100 kg-s csávó, értitek. Nem véletlenül írtak a kérdezőnek kisebb dózist.
2019. febr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a kezdő dózis. Most azt a feladatot kaptam, hogy 5 nap alatt 75mg-ról emeljem 150mg-ra.
2019. febr. 1. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Borderlineos vagyok, 100 mg Lamolepet szedek, mást nem, testalkatom átlagos, mellékhatást nem tapasztaltam, kimondottam érzelmileg stabil sem lettem tőle (bár az a véleményem, hogy csodaszerek nincsenek, nincs olyan gyógyszer, amitől egy borderline beteg stabil lesz érzelmileg, legalábbis egyelőre ilyesmit nem találtak fel..), a hangulatom egyébként jobb, mióta szedem (1 éve), de sok dolog történt az életemben, ezért ez a javulás nem tudom, hogy mennyiben a Lamolep hatása és mennyiben nem. Kezdő adagnak 25 mg-ot kaptam, 2 hetente emeltük meg duplájára.
2019. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! 150mg biztos segít rajtam akkor! Rendbe fogok jönni😌 ma még 125mg-ot szedek, holnap is majd 150mg-ra emelem. Mikor kezdett segíteni?
2019. febr. 3. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1-2 héten belül elkezdett hatni, jobb kedvem lett tőle!
2019. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most emelem 250mg-ra
2019. febr. 11. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!