Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen olyan személlyel...

Milyen olyan személlyel együtt élni akinek több szemelyisége van?

Figyelt kérdés
Például itt gyakorin szoktam látni egy több személyiséggel bíró embert. (60%-os, 58/N, 40/N, 36N és ki tudja még mennyi lehet neki) Minden személyiségével más más történik, ez hogy lehetséges? Nehéz egy ilyem családtaggal? Személyiségek nem konfrontálódnak egymással? (Itt gyakorin nála láttam ilyet) Való életben milyen gyakran vált személyiséget, vagy egyáltalán mennyire gyakori ez a fajta abnormalitás?
2019. febr. 11. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah, mert egy hatvan százalékos van csak.. Vagy ha ő az, akkor kamus. Ettől még nem lesz skizofrén.
2019. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valalki történeteket kitalál még nem lesz skizofrem, mert akkor minden író az lenne. Inkább csak nagy képzelet ereje van.


De a skizofrémia nem mindenkinél egyforma. Èn még olyat nem láttam ahol egyik nap szakácsnak képzeli az ember magát másik nap meg fodrásznak. Ilyen nicnsen. A személyiség zavar nagyon rossz dolog, és a paciens i9s tudja, hogy nincsen mind rendbe de nem tudja kezelni az érzéseit a gondolatait. Nekünk a szomszéd nö az volt. A gyerekei szinte testvéremként nöttek fel, mert az apa állandóan dolgozott, a nö meg vagy korházban fekütt vagy a tablettáktól bekomálva otthon. Amúgy ha pár hónapig a tabletták hatottak akkor egy nagyon kedves nö volt, akkor mi is sok idöt töltöttünk ott, de pl nagyobb munkára képtelen volt, mert azért a tabletták nagyrésze nyugtatot tartalmazott. Az egész családnak nagyon rossz volt, senki nem tudta mikor nem hatnak a gyógyszerek és kezd el ordibálni, és örjöngeni és viszik lekötözve a korházba. EZt egy gyereknek iszonyat nehéz feldolgozni... Vagy az iskolából haza jöve a haja az anyjuknak lila lett...

Aztán egyszer csak szívelégtelenségben meghalt. A család ekkor nagyon fellélegzett és szomoru is volt. Nekem is hiányzik még a mai napig is, de én eltudtam képzelni mennyire nagy teher volt az oly sok éven keresztül a családnak.

2019. febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az általad említett valakinek nem több személyisége van, hanem egyszerüen csak több aláírást használ, azt hisz, így nem veszik észre, hogy ugyanaz az ember ír.

Másrészt meg a történetei éppen olyan kitaláltak, mint a több személyisége, csak provokálni akar, meg a frusztrációját valahol kiélni és egy anonim oldalon van erre lehetösége.


Az igazi több személyiséggel rendelkezö emberekre egész más jellemzö és elég nehéz öket elviselni, ha valaki kénytelen együtt élni vele.

2019. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a disszociatív személyiségzavarnak. Nagyon-nagyon ritka és ez jelenti a több személyiséget, nem az, hogy "neten ki mit ír, minek adja ki magát".

Mivel nagyon ritka e személyiségzavar, ezért csak könyvekből vagy filmekből lehet valamilyen képet kapni, milyen lehet velük az élet, milyen módon élhetnek.

Skizofréniához pedig köze nincs ennek.

2019. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gaz hogy te erre azthiszed hogy skrizofren es egyeb szemelyiseg zavarban szenved!! Tudom kirol beszelsz de millio no van aki ennyi idos vagy ugyanannyi a %-a attol nem biztos hogy egy szemely plane ha a neve sem nyilvanos!!! Es ha ugyanazon szemelyrol van szo akkor sem beteg csak egy hazug mint a gyakorinak eleg nagy resze, sok ember hazudik az eleterol,a valaszaiban es a kerdeseiben, koraban es nemeben, bizonyos dolgokat eltitkolunk vagy atvarialva meseljuk. Gondolom az(ok) az ember(ek) is ezt teszi(k). Nem biztos hogy egy ember az meg foleg nem hinnem hogy ilyen betegsege van.
2019. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Bolond vagy?
2019. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A skizofrénia nem azt jelenti, hogy több személyisége van, amiről te beszélsz az a disszociatív személyiségzavar.

Nem valószínű, hogy ez a bizonyos illető ebben a betegségben szenved, millióegy 60 százalékos válaszoló lehet, rengeteg életkorból.

Egyébként van több YouTube csatorna is, amit olyan emberek vezetnek, aki ilyen betegségben szenvednek. Kukkants rá, itt van kettő közülük:

https://www.youtube.com/channel/UC8JDIEFbQejP-meo1OwI0DA/fea..

https://www.youtube.com/channel/UCk0zeBS5JWqJfc4HFcxFACQ/fea..

2019. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!