Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos kényszeres cselekedetei. Mint például, a nagyon sokszori fog-, vagy kézmosoás. Vagy mondjuk a suliban, csak közvetlenül csengő után tudok elmenni. Az mindegy hogy ki vagy be, de például ha nem szól a csengő, egész nap nem tudok elmenni a mosdóba. Még nem tudok más evőeszközzel enni, csak a sajátommal, így minden hova vinnem kell magammal. Meg vannak bizonyos rendezési mániám, mint hogy az ajtót vagy teljesen ki kell nyitni, vagy teljesen be kell zárni.

Ezenkívül nagyon durva hangulatingadozásaim is vannak. Mintha két különböző énem lenne. Persze ezek tudatában vannak egymásnak. Az egyik sokkal aktívabb, izgágább és vidámabb (ő a pozitív) , míg a másik pedig pesszimistább és mogorvább (ő a negazív). A negatívat általában megpróbálok elnyomni, de van hogy mégis előtör belőlem. Például ha sok a felgyülemlett feszültség, akkor még akár mondat közben is váltható pozítívról negatívra.

Lehet hogy ez így kicsit zavaros, de nagyon kész vagyok emiatt, és nagyon jól jönne valami féle segítség.



2019. febr. 14. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A legelső lépés az, hogy megnevezd a problémáid. Amiket leírtál, az alapján OCD-d és egy enyhe bipoláris zavarod van. Ha még tinédzser vagy, akkor talán nem is vagy bipoláris, ez teljesen normális lehet ebben a korban - a mértékétől függően. Először is javaslom, hogy ennek a két dolognak olvass utána.


Utána a következő lépés valószínűleg a pszichológus lesz. Az OCD-vel az a baj, hogy a kényszeres szokásaid rossz hatással lehetnek az egészségedre, így ebbe érdemes szakemberrel beleásni magad. Sajnos a leírásod nagyon kevés, ehhez sok-sok terápia kell, mire elbeszélgetsz valakivel arról, hogy mikor alakult ki, milyen voltál előtte, milyen a környezeted, stb.

2019. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Én is hasonló dolgoktól szenvedek, azt hiszem tudom milyen érzés lehet. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy mindenképp menj el egy pszichológushoz (minél hamarabb). Nekem egy év kellett mire rászántam magam, addigra jutottam el addig hogy egyedül nem bírom már. Egy hozzáértő tudja miről van szó, és segíteni is tudni fog.

2019. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak el kell velem töltened egy napot és meglátod nyitva marad az az ajtó félig :D

Amugy ez érdekes, nekem is voltak hasonló dolgaim

2019. febr. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!