Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Haláleset miatt kialakuló...

Haláleset miatt kialakuló poszttraumás stressz?

Figyelt kérdés

A nyár folyamán elveszítettem egy számomra nagyon fontos embert. Egyik napról a másikra, borzalmas baleset következtében. Azóta eltelt több, mint fél év és nemhogy jobban nem vagyok..egyre rosszabb..

Folyamatosan megjelenik az álmomban (persze úgy, hogy találkozunk vagy elmesélem neki, hogy mi történt azóta stb..) és ha nagyon jó agy nagyon rossz dolog történik sajnos rögtön ő jut eszembe, emiatt meg még jobban elkeseredek.. elkezdtem a jogosítványt is, hogy az iskola mellett még ez is tereljen, de ahogy közeledünk a vizsga felé egyre rosszabbul megy, pedig eddig mentés fejben tudom is, hogy mi miután következik.. A két dolog között van összefüggés, mármint félek az újabb kudarctól vagy miért nem megy az ami már eddig ment? Illetve, hogy lehet feldolgozni az ilyesmit?



2019. febr. 21. 12:40
 1/1 anonim válasza:

A Lelki fájdalomra az idő és a "belenyugvás" a gyógyszer szerintem. Próbálj meg úgy gondolni a dologra hogy milyen jó is hogy találkoztál vele, ismerted, szép emlékeid vannak róla és vele, ott volt neked. Nem tudok sokat mondani ugyanis velem ilyesmi nem történt, de már sokszor képzeltem hogy mi lenne ha... Lényeg a lényeg hogy ha rá gondolsz akkor melegség és boldogság járjon át és tudd hogy ő sem akarja hogy rosszul érezd magad sőt pont ellenkezőleg. Próbálj meg minél többet elérni. Az álmokkal kapcsolatban meg annyi hogy az is a gyász része tehát ezt biztosan nem egyszerű feldolgozni és ehhez kell is idő. Remélem tudtam valamennyit segíteni és sajnálom a veszteséged.

"Nem a hiány okoz fájdalmat. Hanem az érzelem, a szeretet. Ha nem létezne érzelem, nem létezne szeretet, akkor a veszteség nem járna fájdalommal. Alapjában jó és szép a hiány okozta fájdalom is, mert abból ered, ami értelmet ad az életnek."

2019. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!