Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék hogy ne legyek...

Mit tehetnék hogy ne legyek lelki roncs?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. A gyerekkorom tele volt fájdalommal mind az anyám felől, mind a többi gyerek felől. Súlyosan

bántalmaztak lelkileg és nemegyszer fizikailag is. Majd 15 évesen rámtalált a szerelem, ami hatalmas csalódással és fájdalommal ért véget majdnem egy év után. Főleg anyámék miatt hagyott el mert megkeserítették a kapcsolatunkat, másrészt túl fiatal voltam hozzá (ő 19 volt). Nem tudok a szüleimnek megbocsátani mert egy idegroncsot csináltak belőlem. Próbáltam keresni a szeretetet sok emberrel, majd rátaláltam az öccsére, akivel most is együtt vagyok. Az öccsét is szeretem, hiszen már ő a családom, mert rajtuk kívül mást nem tudtam életemben csak felszínesen megkedvelni. De a régi szerelem azóta is ugyanolyan intenzitással tart az én részemről, bár azt is érzem, hogy még ő is szeret, pedig neki már családja van. Teljesen elzárkóztam a külvilágtól és nem tudok tenni semmilyen lépést, teljesen tönkre vagyok és muszáj valami megoldást találnom kell mert meg fogok őrülni. Miután meg akartam halni felkerestem egy pszichológust egy keveset segített talpra állni de igazán csak az tart életben hogy érzem, még lehetek valamikor a szerelmemmel. Próbáltam ki gyógyszereket de nem akarok függni tőlük, csak ritkán veszek be belőlük. A dühkitöréseim már a teljes csendességre váltottak át. Egyszerűen nem akar kijönni órákig szó a számon és megmozdulni se bírok. Már régóta nem lehet őszinte mosolyt csalni az arcomra. Folyton bűntudat nyomaszt meg megmagyarázhatatlan rettenetes nyomás nehezedik a mellkasomra a lelki fájdalomtól. Minden percem a túlélésről szól de nem tudom meddig fog sikerülni. Senkire se számíthatok és örülnék ha valakivel tudnék kialakítani privát emailezős kapcsolatot.


2010. júl. 1. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha gondolod én szívesen beszélgetnék veled. Írj egy mailt, vagy az msn-ed.:)

L

2010. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem lesz akivel irhatsz privat e-mailokat(en fiu vok biztos lesz valaki lany is) es helyre jonnek a dolgok! Menj el neha a parkba es baratkozzal emberekkell..es ne vedd annyiraa komolyan a csalodast...ha kinevetnek..szolj vissza s kacagj te is...vagy ha olyat mondanak rad...ne mergelodj hanem kacagj inkabb s akkor o mergelodik...s igy nem lesz meg a szivas sem...valaszolj vissza minenkinek..es majd rajossz h az elet egy kincs amit meg kell orizni :)
2010. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
dorika17@hotmail.com az email és az msn címem is
2010. júl. 1. 22:47
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Nehéz lehet,amin most keresztül mész, de hidd el, jön még nagy szerelem az életedbe. Próbálj a pozitív dolgokra koncentrálni, barátkozz emberekkel. A net is hatalmas lehetőségeket ad az ismerkedésre. A szerelmi csalódás az élet része, ezekből tanulunk, erősödünk. Én 29 éves létemre túl vagyok pár csalódáson, rossz perióduson, de mindig előrenéztem, és az idő segített.


Anyukádék miért ellenezték a kapcsolatot? A mostanit elfogadják?

2010. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is próbálok előre nézni de nem nagyon van kilátás. A mostanit muszáj elfogadniuk, látták mit tettek velem és hogy azóta se jövök rendbe. Amúgy én se tudom megmagyarázni mi volt a baj a korkülönbségen kívül, anyám egyszerűen ki akar magának sajátítani, nem teljesen épp ő se
2010. júl. 1. 23:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd abba a pszichoterápiát, korai volt még befejezni. Ezzel a háttérrel, ami neked van, nehéz egy egészséges, erős személyiséget kiépíteni. Ezt utólag kell ilyenkor megtenni a terápiával. Enélkül sajnos nem vagy elég stabil, a változásokhoz sokkal nehezebb alkalmazkodnod, sokkal nehezebb működő, erős emberi kapcsolatokat kiépíteni. Nagyon sajnálom, amit írtál a gyerekkorodról, nem a te hibád, hogy így érzed most magad!

Keress fel egy pszichológust, aki a borderline szem. zavarban jártas, mert amit írtál erre utal.

2010. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!