Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fél éve járok pszichológushoz....

Fél éve járok pszichológushoz. Nulla eredmény. Van hatékonyabb megoldás?

Figyelt kérdés

#Teljes kudarc
2019. febr. 25. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ mi a probléma. Ha betegség, akkor pszichiáter. Ha valamit nem tudsz feldolgozni, elfogadni, azon többnyire segít az idő.
2019. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Pszichiáter, gyógyszeres kezelés, de ha valóban csak az segít, arról a pszichológusnak szólnia kellene. Egyébként fél év nem sok idő, kisebb probléma megoldása is beletelik egy évbe.
2019. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező!


Megtennéd, hogy körülírod a problémádat? Miért érzed úgy, hogy szükséged van arra, hogy hozzá járj?


Miért nem a pároddal, családoddal vagy barátaiddal oldjátok meg a gondodat?

2019. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az életem során felgyűlt jó pár problémám, ami oda vezetett, hogy a "nyílt utcán" "rogytam össze lelkileg" (Sírógörcs, fuldoklás, fogalmam sem volt hol vagyok).

A probléma egy részének az okát ismerem, sejtem. Elvileg néhány súlyos problémát a terapeutával is azonosítottunk, megoldottunk, a közérzetem azonban romlik, annak ellenére, hogy forma szerint most a "felhőkön kéne sétálnom".

2019. febr. 25. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha olyan pszichológushoz jársz, aki nem kiképzett terapeuta, ne csodálkozz.

Mélylélektani terapeutát keressél, aki KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszereket alkalmaz.

2019. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Tudsz mesélni erről a sok problémáról? Esetleg privátban ha itt nem szeretnél... Engem kifejezetten érdekelne.


Nem akarlak kioktatni, nekem is vannak gondjaim és mélyen vagyok, de lehet több szem többet lát.


Üdv.

2019. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok az alkalmatlan pszichológus, lehet ilyenbe futottál bele, de lehet nem olyan bajod van amin pszichológus kéne, hogy segítsen.
2019. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok pszichomókus szeret nagyokat hallgatni óránként 10-20 ezerért, valószínűleg egy ilyenbe szaladtál bele. Javaslom, hogy keress egy idősebb, tapasztalt, jó hírű embert.
2019. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet annak, hogy eredménytelennek érzed.


1. Nem jó szakembert választottál.


2. A szakember jó, ti valahogy mégsem kerültök egy hullámhosszra.


3. Minden stimmel, de nem nyíltál meg, nem vagy képes befogadni a visszajelzéseit. Ezt nagyon nehéz felismerni, nekem pl három hónap kellett hozzá.


4. Hat a terápia, csak még idő kell hozzá.


5. A problémád súlyosabb. Egy személyiségzavart pl inkább terapeuta vállal, mint pszichológus.


Mondd el neki a kétségeidet, beszeljetek róla! Ha úgy érzed, továbbra sem bízol benne és a terápiás sikerben, keress mást!


Jobbulást!

2019. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!