Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az, ha komoly,...

Milyen betegség az, ha komoly, sikeres, nagymenő embernek képzelem magam és úgy is viselkedek?

Figyelt kérdés

Nem mások megtévesztése a célom vele! Nem nőket szedek fel így, hangsúlyozom NEM üzletekbe csábítok embereket vagy húzom le őket pénzzel! Nem materiális okai vannak, hogy ezt csinálom! Valahogy gyerekkorom óta bennem van ez, hogy nekem menőnek, sikeresnek kell lennem és jól esik ha úgy csinálok, úgy viselkedek!

Mondok példát: ha másokkal beszélek, azt úgy teszem mintha egy sikeres üzletember lennék, olyan magabiztossággal, természetesen. Szinte úgy beszélek mint akinek milliók vannak a zsebében és bármivel kapcsolatban magabiztos lehet. Egyszerű bolti eladó vagyok egyébként, de márkás ingben, szövetnadrágban, zakóban járok, bőr aktatáskával. A szomszédaim mind üzletembernek hisznek, nem is kellett mondanom nekik semmit a munkámról, maguktól is ezt hiszik rólam! A véleményemet is úgy tisztelik mintha egy tehetős ember lennék! A házam nagyon jó helyen van, fel van újítva kívülről, az értéke annyi amennyit egy valódi vezető engedhet meg magának! Azt senki nem tudja, hogy a tehetős nagyszüleim öröksége (én örökségként a házat választottam, míg unokatestvéreim, testvéreim a többi javat osztották szét arányosan maguk között ahogy a nagyszüleink kérték!)

Valahogy jólesik hogy benne vagyok ebben a szerepben! Amikor elmegyek egy boltba bevásárolni, akkor is jólesik hogy szépen elegánsan felöltözök és úgy beszélek mindenkivel mint aki egy kultúrált, felső tízezerbe tartozó valaki. Autónak is egy elektromos autót vettem és hirdetem a zöld energiákat. A szomszédom magától mondta másoknak hogy nekem új Mercedesem is lehetne, de a zöld energiák miatt vettem ilyen modellt nagyon helyesen. Valójában nem tudtam volna nagy márkás autót venni, ezért egy kis e kocsit vettem hitelre.


A legnagyobb félelmem hogy az ismerőseim közül valaki meglát munka közben, ezért napi 100 kilométert autózok a munkahelyemre és ugyanennyit vissza hogy ne találkozzunk össze. De nekem mégis megéri, hogy elegáns úrként viselkedhetek a környezetemben! Sajnos képességeim, lehetőségeim nincsenek meg a saját sikerek elérésére! Családi segítséggel indított 3 vállalkozásom ment teljesen tönkre miattam, nem nekem való az üzleti élet valójában!


Milyen betegség ez? Hogy hívják?


2019. febr. 26. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyiből nehéz megmondani, mi lehet a háttérben, de így elsőre nagy eséllyel lehet alacsony önbecsülés.

Ahelyett működik az az attitűd, hogy fent kell tartani ezt a hamis képet, mert azt hiszed, enélkül nem vagy szerethető és értékes.

A leírtak alapján már kényszerbetegséghez hasonló tünetek is felsejlenek(még ha Te nem is érzed a negatív hatásait).

2019. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Orbáncosság.
2019. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem betegség.
2019. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik olyan családból származol ahol ez volt az elfogadható értékrend. 3 vállalkozást próbáltak neked elindítani. Ez úgy hangzik mintha ráderőltetnék ezt az egész szerepet. Te pedig azért játszod, mert csak így érzed magad szerethetőnek, és azt gondolog hogy különben nem fogad be a társadalom.
2019. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!