Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás tényleg csak egy...

A szorongás tényleg csak egy mentális betegség?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapja, hogy volt pánik rohamom és azóta szorongásom van. A szorongásom azért lett mert pánik roham előtti estén felszívtam egy kis narkót és emiatt szorongtam mert az hittem, hogy emiatt vagyok nagyon rosszul és nagyon bebeszéltem magamnak, hogy függő lettem.

Azóta is utálom magam, hogy kipróbáltam meg ,hogy hagytam magam rá beszélni. De most meg már vagy depressziós vagyok vagy szorongok attól, hogy már soha nem fogok tudni meg gyógyulni csak az orvosság segít. De ha elmennék dolgozni akkor jobban lennék? De nagyon rémisztő mert van, hogy otthonról sem merek kimozdulni.



2019. febr. 22. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem drogoztam, de súlyos szorongással küzdöttem. Nem mondom hogy mindent megold, de igen, ha dolgozol az sokat segít. Növeli az önbecsülést, a jobb anyagi helyzet is sokat javít a dolgon, ha jó viszony van a kollégákkal az meg pláne. Csak nagyon nehéz elindulni, belekezdeni a munkavállalásba.
2019. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben pszichés, vizsgáltasd ki. Időnként hormonális, ilynekor nem nyugtató stb kell, hanem gyógyszer ami helyreállítja a hormonokat.
2019. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy elkellene mennem pszichoterapeutához?

Eddig pszichiáterhez jártam, de csak gyógyszert írt ki egy hónapig szedtem de 2 napon belül újra jöttek a tünetek az orvos elfelejtette mondani, hogy fokozatosan kell abba hagyni a szedést. Ez igen mondom tömöm pénzel ezt a szar fejüt azt inkább beszélgetne velem ahelyett gyógyszert tömi belém fele. 😡

2019. febr. 22. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
hát, milyen orvos az ilyen? az antidepreszánst nagyon lassan, fokozatosan lehet csak elhagyni, nem hirtelen. És egy terépia segítene megoldani a belső problémákat. A drog előhozhatja a szorongást, pánikot annál, aki hajlamos rá, illetve akinek van valami belső konfliktus az életében, ami eddig nem tört elő. A gyógyszer csak a tüneteken enyhít, és arra szokták használni, hogy amíg a terápával megyógyítnak, tehát feloldjátok a problémákat, addig is tudd élni az életed, ne legyen az ember teljesen életképtelen. De önmagában semmit nem ér, mert ha abbahgyod, ugyanolyan tüneteid lesznek. Olyan, mint egy fájdalomcsillapító, nem érzed a bajt, de ott van, csak átmenetileg segít. Keress fel egy terapeutát, akivel mélyre ástok, legyél nyitott arra, hogy megtudd mi okozza a bajt a múltadban, így fogsz tudni felszabadulni és elengedni a félelmeket. Egyébként egy alkalommal ha felszívsz egy csík kokaint, nem leszel függő. Ahhoz heteken, hónapokon át minden nap kokainoznod kell, hogy már minden nap kívánd. Úgyhogy egyszeri alkalomtól nem lettél függő, nyugi.
2019. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
pszichologusnal az egyeni pszichoterapia segit ebbol kijonni!
2019. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"az orvos elfelejtette mondani, hogy fokozatosan kell abba hagyni a szedést.2 Ez minden esetben benne van a betegtájékoztatóban.. Talán el kéne olvasni mielőtt szedni kezded...
2019. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!