Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feltételezett asperger szindró...

Feltételezett asperger szindrómát milyen orvossal lehet kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés
Neten találtam sokfélét, de nem tudom eldönteni. Neurológus, pszichológus, pszichiáter, neuropszichológus vagy esetleg egyéb?

2019. márc. 2. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre specializálódott pszichiáter. A pszichológus nem orvos.
2019. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Autizmus Kutatócsoportnál kell ezt kérvényezni.
2019. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Autizmus Alapítvány (Delej utca). Más nincs felnőtteknek.
2019. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Budapesten a Klinikákoknál a Balassa utcai Pszichiázriai intézet TB alapon csinál
2019. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszához hozzátenném, úgy tudom, ez 4 hetes befekvéssel jár.
2019. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Valóban, 4 hetes bentfekvés az "ára", de lehet kérni a gyógyszermentességet és az "üres órakban" az intézmény szabadon elhagyható, de estére vissza kell érni.


Én úgy feküdtem be, hogy nemcsak nem tudtam magamról, hogy aspergeres vagyok, hanem nem is tudtam mi az és azt se, hogy van ilyen. A diagnózist felállították, ami meglepett és örömmel töltött el. Választ kaptam a negyed évszázados kérdésemre a miérttel kapcsolatban.


A diagnózis óta jelentősen javultak az életkörülményeim, mindezt azért, mert ott ingyen diagnosztizálták.


Viszont a diagnózishoz "szülői beleegyezés" is kell értelmezésem szerint (a szülőknek ki kell töltenie egy vastag kérdőívet - amit elvileg adnak ha autizmus gyanú áll fenn - kiskori dolgokról. Igen, felnőttként is, ahogy nálam)

2019. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Szuper hogy van TB alapon is kivizsgálás, viszont aki dolgozik, sajnos nem engedheti meg magának, hogy 1 hónapig hiányozzon a munkahelyéről.
2019. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!