Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek a folytonos...

Monstere kérdése:

Mit tehetek a folytonos elvörösödés ellen?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, szerintem nagyon ciki ha egy fiú elpirul, és én állandóan, minden olyan helyzetben ami nem is ciki, pl órán stb de emiatt cikivé válik egy egyszerű szóváltás a tanárral. Hallom osztalytarsam nevetgelnek gunyolódnak rajta, de olyan is volt hogy annyira elvörösödtem hogy az egyik lány beszolt, "te azért szó szerint nem ég le az arcod ugye?". Ami még durvább, hogy nem elég hogy mindenen elpirulok, ha egy tanár felszolít, és persze elpirulok, nem all meg, ha a tanar folytatja a beszédét esetleg kérdez is, akkor egyfolytába egyre egyre vörösebb leszek érzem hogy lángol a fejem, és már mindenki ugy néz rám mintha nem is lennék normális, mikor szinte fáj az arcom a vörösségtől, és ilyen esetben ha befejeződött a beszélgetés utanna kb 10-20 perc mire elmúlik. Mániákusan rettegek, szerintem erhytrophobias vagyok, mert pl hetfon felelek, és ez egy olyan tanarnal lessz ahol tök lazan lehet felelni, mindent tudok, mindenki birja a tanart en is, viszont 2 napja görcsben áll a gyomrom h el fogok pirulni. Es nem csak kis pirosság, hanem rákvörösség jön a fejemre, es egyre erősödik amig szinte szo szerint nem ég le a pofámról a bőr. És ironikus hogy nem azért ég a pofám mert szégyelnem kéne magam, hanem azért ég a pofám, mert egy egyszerű beszélgetésen is ég.

2019. márc. 3. 09:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen sokan válaszoltak
2019. márc. 3. 13:35
 2/3 anonim ***** válasza:
a te korodban ez normális. ahogy telnek az évek elkezded majd leszarni az embereket és azt, hogy mit mondanak. akkor már nem fogsz elvörösödni. de látom, hogy a te esetedben ez már amolyan szociális szorongás. éredmes lenne terápiára járnod. beszélj a szüleieddel, mondd el ezeket és mondd meg nekik, hogy szeretnél egy pszihcológust akivel beszélgethetsz ezekről
2019. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
30 múltam, még mindig elvörösödöm, de már lesz@rom. :D A sulis vörösödések miatt paráznom is kár volt, egy csomó felesleges energiát pazaroltam el az izgulásra. Azóta úgyse emlékszik senki, hogy én voltam a pirulós csaj. Most meg a pirulós nő vagyok. Hivatalos helyeken nem ég a fejem, pont hogy haveri körben jön elő, de nem érdekel. Minél jobban rágörcsölsz, annál jobban égsz.
2019. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!