Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folytonos bűntudat. Mit...

Folytonos bűntudat. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap bűntudatom van a gyerekkorom miatt, mert nagyon problémás voltam és néha csúnya dolgokat is műveltem. Szerencsére a személyiségem teljesen megváltozott, viszont valami mégsincs rendben. Úgy érzem, mint ha a gyerekkorom vége fele születtem volna, a régi emlékeim idegenek, és ezért felzaklatóak számomra. Nincs egyetlen kellemes vagy nosztalgikus emlékem se, vagyis amelyiknek nosztalgiával kellene eltöltenie, az is valamilyen rossz érzéssel tölt el. Sosem tudom megbocsátani a saját hibáimat, ezért kerülök minden nehéz helyzetet és interakciót, nehogy hibázzak. Mit tudok tenni? Kihez forduljak ilyen problémával? Esetleg valami "önterápiás" módszer létezik? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 3. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Csernus Imre könyvei (és előadásai) eléggé benne vannak ebben a témában: A Harcos, A Nő, A Férfi, Drogma, stb; hiszen neki is van egyfajta múltja. Nem mondom, hogy minden szava arany, de amikor ehhez hasonlót éreztem, akkor nagyon sokat segített, hogy esténként elolvastam tőle egy-egy fejezetet és agyaltam egyet rajta. Mivel intelligensnek tűnsz, szerintem ez most kezdetnek jobb és olcsóbb megoldás, mint azonnal terapeutához fordulni.
2019. febr. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem mindenképp! :)
2019. febr. 3. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichológushoz. Ha nincs pézed talán ezek a könyvek segíthetnek, de ehhez személyreszabott terápia kéne.
2019. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!